онлайн казино Украины

В Чернігові мітингували підприємці – проти надмірних штрафів та «сюрпризів»

В Чернігові мітингували підприємці – проти надмірних штрафів та «сюрпризів»«Чернігівські представники малого й середнього бізнесу, які вийшли на мітинг під стіни ОДА, - за офіційне працевлаштування працівників та сплату податків, за розвиток міста та держави. Але ми проти необґрунтовано завищених штрафів», - від імені протестувальників говорить голова громадської організації «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець.

Одночасно з Черніговом акції підприємців на понеділок, 26 листопада, готувалися в Тернополі та Одесі, але їх відмінили через загострення військової агресії РФ на морі.

Чернігівських підприємців обурило, що окрім шалених штрафів за порушення трудового законодавства держава підготувала ще один «сюрприз». Це розпорядження Кабінету Міністрів України № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», що почало діяти 5 жовтня 2018 року. Йдеться про комплексні перевірки: за участю представників Держпраці, Податкової, Пенсійного фонду, Нацполіції та органів місцевого самоврядування.

Ірина Березинець почала свій виступ зі свіжої статистики: в жовтні 2018 року по всій Україні прийняті на роботу 644,6 тис. найманих працівників - вдвічі більше, ніж у серпні. У вересні найманими працівниками оформлені ще 490 тисяч чоловіків і жінок (ці цифри оприлюднила Державна фіскальна служба на своєму сайті). Отже, більшість підприємців – за офіційне працевлаштування працівників, за своєчасну сплату податків, адже це означає наповнення бюджету та розвиток міста. Але представники малого та середньо бізнесу категорично проти необґрунтованих штрафів, безпідставних перевірок, нищення бізнесу та дискримінаційних законів. Великі штрафи відкривають двері корупції.

«Ми проти корупційних постанов, які дають привід отримувати чи вимагати хабарі, - зазначила голова ГО «Сяйво Сіверщини». – Так, 1 жовтня цього року інтернет-видання ЗІК повідомило, що співробітники СБУ у Львівській області викрили на хабарництві в.о. начальника одного з управлінь ГУ Держпраці Львівщини. Він вимагав від підприємця 50 тис. гривень за невнесення його підприємств до плану проведення профільних перевірок. Ще раз підкреслюю, що легальний бізнес – за офіційне оформлення найманих працівників, аби вони користувалися всіма державними соціальними гарантіями. Легальний бізнес за перевірки. Але ми проти перевищення справедливої межі під час перевірок та перевищення повноважень контролюючими органами. Легальний бізнес обурений тим, що знов перевіряють тих, хто працює, оформлений, і не бачать тих, хто працює без всякого оформлення».

Ірина Березинець нагадала присутнім, що такий перебіг подій був очікуваним. І саме тому в лютому минулого року наші підприємці вже виходили на мітинг під Чернігівську ОДА з вимогою ухвалили Законопроект №5711, що був підготовлений Оксаною Продан. Чернігівська міська рада на черговій сесії теж підтримала вимоги підприємців і направила відповідного листа до Верховної Ради. Але законопроект №5711, в якому зменшено штрафні санкції до економічно обґрунтованого рівня, навіть не виносився на розгляд депутатів.

Дискримінаційними щодо підприємців вважає зазначені вище постанови та розпорядження юрист, заступник голови ГО «Сяйво Сіверщини» Дмитро Шпак. «Припустимо, до вас прийшли, перевірили, наклали штрафні санкції, - ділиться своїми думками юрист. - Законно чи ні – ще треба розбиратися. Але цей же орган Держпраці самостійно ухвалює рішення, притягує до відповідальності, а штрафи, нагадую, сягають і 200 тисяч, і півмільйона. І цей же орган передає документи до виконавчої служби. Навіть якщо ви звернетеся до суду, будете шукати правди, оскаржувати ці рішення, всі ці дії не матимуть сенсу, тому що рішення вже виконуються. У вас реально забирають кошти, майно, ви не можете проводити господарчу діяльність. Відсутні механізми, які б надали вам можливість оскаржити ці фінансові санкції. І самі процедури прийняття рішень ставлять нас на коліна, ми не можемо себе захистити».

Голова профспілки підприємців «Єдність» Світлана Жимолостнова розказала, що чернігівські підприємці брали активну участь у обговоренні та підготовці законопроектів, спрямованих на захист бізнесу, спілкувалися з народними депутатами, писали листи на адресу Гройсмана та Парубія. Але отримували лише відповіді-відписки. В результаті законопроект № №5711 жодного разу не розглядався. «Наша сила – в нашому об’єднанні! – переконана громадська активістка. - Ми вимагаємо такі законодавчі акти, щоб вони не паралізували нашу роботу, а щоб виводили з тіні нелегальний бізнес. Мене часто питають: а як же розрізнити, де легальний бізнес, а де – ні? Я відповідаю: «Купіть наші газети з оголошеннями, дзвоніть по будь-якому номеру, йдіть до перевізників, до будівельників, до секондів – майже всі стоять без документів». Мене також не люблять педагоги, тому що завжди кажу: «Шановні вчителі, ви теж працюєте незаконно! Ви надаєте послуги нашим діточкам як репетитори, але ніхто з вас не сплачує податки». Не можуть бути в цій справі подвійні стандарти. З одного боку, ми нібито виховуємо нашу молодь на прикладах справедливості, чесності. І в той же час кладемо собі гроші собі до кишені, нічого не сплачуючи до бюджету».

Водночас Світлана Жимолостнова порадила підприємцям не поспішати підписувати будь-які папери в ході перевірок, не поспішати сплачувати кошти. «Ми готові прийти та допомогти, будь ласка, телефонуйте!» - сказала вона. Учасники мітингу ухвалили резолюцію до голови Чернігівської обласної ради Ігоря Вдовенка. Додаємо текст документу.

  • 0
Добавлено: 29-11-2018, 08:41
0
860

Похожие публикации


Наверх