онлайн казино Украины

Про фінансування освітніх закладів Чернігова в частині «начебто замість батьків»

Про фінансування освітніх закладів Чернігова в частині «начебто замість батьків»Внески з батьків дерти заборонено, так тепер і батьки несуть, і з бюджету дають.

Коли ви, пані та панове, здали гроші «на потреби групи», «на стільчики» чи ще на щось, то саме час дізнатися, що у Чернігові щорічно виділяються гроші на компенсацію батьківських внесків в освітніх закладах.

З січня 2017-го діє заборона щодо збору коштів з батьків на проведення капітальних і поточних ремонтів у школах та дошкільних закладах.

Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міськради і навіть водночас нагалошує, що таку практику впроваджено далеко не у всіх містах України.

У 2017 році видатки на покриття «благодійних внесків» склали 6,2 млн грн. Ця сума була використана з розрахунку 70% – на придбання миючих засобів, фарби, канцелярських приладів, господарчих, будівельних та електротоварів і 30 % – на оплату послуг (поточний або аварійний ремонт закладу).

В 2018 році на покриття благодійних внесків місто виділило 7,3 млн грн: 80% – придбання матеріалів, 20% – оплата робіт та послуг.

А вже з наступного, 2019 року, на розвиток інфраструктури освітніх закладів виділятимуться додаткові кошти міського бюджету в рамках «Програми поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти м. Чернігова», проект якої затверджений 17 травня на засіданні виконкому міськради. До цього ці потреби компенсувалися за рахунок батьківських коштів.

Реалізація цієї Програми розрахована на 5 років і діятиме вона з 2019 року. Основна її мета полягає у створенні умов для безпечного та комфортного перебування дітей у закладах освіти, поліпшенні матеріально-технічної бази закладів освіти, організації продуктивного освітнього процесу та комфортного освітнього середовища дітей міста. Все це передбачено Концепцією нової української школи, ідеї якої проголошують, що освітній простір закладу освіти не обмежуватиметься будівлею школи. Планування і дизайн освітнього простору закладу освіти будуть спрямовані на розвиток дитини й мотивації її до навчання.

Провідними напрямками реалізації даної Програми є координація дій спільно з батьківською громадою та адміністрацією закладів освіти у контексті врахування нагальних матеріальних потреб закладів освіти. На даний час дирекції всіх шкіл та дитячих садків міста вже сформували списки всього необхідного для їх закладів, - повідомив начальник управління освіти міської ради Василь Білогура на засіданні виконкому.

Загальна сума коштів, яка буде виділена на заклад освіти, прямо залежатиме від контингенту дітей, які виховуються або навчаються у закладі освіти. Відсоткове співвідношення щодо розподілу видатків кожного року буде визначатися при затвердженні міського бюджету, або при внесенні змін до нього, і може коригуватися управлінням освіти міської ради, як розпорядником коштів, у залежності від потреби.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програмина 5 років – 52,5 млн грн.

  • 0
Добавлено: 22-05-2018, 09:51
0
629

Похожие публикации


Наверх