онлайн казино Украины

Вакцина від поліомієліту буде доступною вже за тиждень. Куди звертатися чернігівцям

З наступного вівторка, 1 лютого, стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно. Про це попередили у Міністерстві охорони здоров’я.

Отримати щеплення можна безоплатно у сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії.

Два етапи

Перший етап кампанія зі щеплення від поліомієліту охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем. Він триватиме три тижні.

Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування. У межах цього етапу щеплення мають отримати майже 140 тисяч дітей.

У рамках другого етапу вакциною ОПВ щеплюватимуть усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу.

Упродовж цього етапу планується охопити до 550 тисяч дітей. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь.

«Ми маємо всі можливості для того, щоб вийти на рекомендований ВООЗ рівень охоплення щепленнями 95% і захистити наших дітей», заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Загроза

Поліо може загрожувати великій кількості нещеплених або не повністю щеплених дітей невиліковним паралічем (зазвичай ніг) і навіть смертю протягом кількох годин.

5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. 1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя.

«Поліомієліт захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч. Особливо вразливі до нього діти до 6 років. Через низький рівень охоплення щепленнями поліо повернувся в Україну. Це ставить під загрозу кожну невакциновану або не повністю вакциновану дитину», – заявив Ігор Кузін.

Зокрема, восени 2021 року вірус виявили у 20 дітей у Рівненській та Закарпатській областях. Один маленький пацієнт заробив параліч. Ще один випадок захворювання на поліомієліт зафіксований в Україні 24 січня 2022 року.

В офісі ЮНІСЕФ в Україні зазначають: поліомієліт повернувся в Україну через низькі показники планової імунізації. Майже 30% дітей в Україні не захищені від цієї хвороби. Кожній невакцинованій або не повністю вакцинованій дитині загрожує невиліковний параліч на все життя. Це те, що батьки можуть дуже легко попередити, просто дотримуючись календаря щеплень у дитинстві.

Які правила вакцинації

Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів:

у 2 та 4 місяці від народження – інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);

у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років – оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту.

ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу.

ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.

Станом на 1 грудня 2021 року рівень охоплення щепленнями від поліомієліту дітей до року в Україні становив 73,3%.

Похожие публикации


Наверх