онлайн казино Украины

Усіх школярів у Чернігові розділять: початкові класи – в одній будівлі, старшокласники – в іншій

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко доручив начальнику управління освіти Василю Білогурі надати батькам чернігівських школярів зрозумілу інформацію щодо очікуваної освітньої реформи, яка передбачає поділ школярів на три окремі групи з різними школами для навчання.

Реформа має бути втілена протягом кількох наступних років. Як передбачає законодавство – з 2021-го до 2024-го. За словами міського голови, вона передбачає

– Якщо коротко – у Чернігові усі наявні середні школи поділять на три категорії. Більше не передбачається, що школа навчатиме дітей з 1-го по 11-й клас. Будуть ділиться на заклади початкової освіти (1–4 клас), гімназії для дітей 5–9 класі та ліцеї для старшокласників. І це будуть окремі заклади, – заявив Владислав Атрошенко.

За його словами після 9 класу учні зможуть продовжити навчання у 10–12 класах (у ліцеях) лише за результатами ЗНО.

– І з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2024 року покроково певні класи у певних школах не будуть набиратися. Дайте цей графік, – доручив міський голова.

У свою чергу Василь Білогура запевнив, що школи першої (початкової) ланки будуть доступні у кожному мікрорайоні.

– У Чернігові вжито заходи щоб матеріальна база була однакова у всіх школах незалежно від району. І батькам краще визначатися так, щоб школа була якомога ближче до місця проживання. Щоб потім не було питань: а як буде дитина добиратися, коли батьки на роботі? – сказав Василь Білогура.

Він також додав, що закон вимагає окрему будівлю лише для старшої школи, тоді як початкова школа і середня можуть ділити одне приміщення, маючи лише статус різних юридичних осіб. Фактичне ж розділення для 1–4 та 5–9 класів – лише рекомендація.

Владислав Атрошенко припустив, що, можливо, з переходом від 4 до 5 класу і зміною школи для дитини будуть «певні незручності», але не виключив і позитиву:

– В цілому, якщо першачки будуть окремо, а старші – окремо… Це, можливо, й непогано з огляду на багато зрозумілих питань.

Міський голова попросив організувати інформаційну кампанію якомога раніше, аби потім для батьків це не стало сюрпризом, і вони не влаштовували би мітинги та акції протесту.

  • 0
Добавлено: 27-01-2021, 08:01
0
786

Похожие публикации


Наверх