онлайн казино Украины

Головний пульмонолог Чернігова: «Ліків від коронавірусу поки немає. Лікують симптоми»

Поки що жодна країна світу не оголосила про успішне вирішення проблеми лікування вірусу COVID-19.

За словами завідувача пульмонологічного відділення міської лікарні №1 Чернігівської міської ради – головного пульмонолога Чернігова Олександра Случука, наразі медики зосереджені на лікуванні симптомів, які викликає вірус.

– У першу чергу, що на сьогодні медицині відомо, – це симптоматична терапія. Що турбує, те лікуємо. Якщо висока температура – даємо жарознижуючі препарати. Якщо дихальна недостатність, дають людям кисень, якщо це, не дай боже, виражена недостатність – тоді штучна вентиляція легень. Це тимчасовий захід, який дозволяє поповнити в організмі кількість кисню, потрібну для нормальної роботи всіх органів, – пояснює спеціаліст.

Разом з тим лікар категорично виключив зі списку препаратів аспірин.

– Але в жодному разі не можна використовувати аспірин. Міжнародний стандарт – парацетамол, – зауважив лікар.

Також Олександр Случук пояснив, що оскільки COVID-19 – це все ж таки вірус, то деякою мірою використовуються старі противірусні препарати, які раніше застосовували при тому ж лікуванні ВІЛ чи грипу.

– Вони не знищують вірус, але десь частково порушують його функції. Також дають один з протималярійних препаратів, тому що він працює саме з гемоглобіном, – зазначив він. – Хоча як такого специфічного лікування від коронавірусу немає. Іде симптоматичне лікування, повторюю.

Крім того, головний пульмонолог Чернігова пояснив, що не варто сподіватися на гіпотезу, автори якої говорять про захисні функції щеплення від туберкульозу. Мовляв, люди з такими щепленнями, які є обов’язковими на пострадянському просторі чи в Португалії, хворіють менше.

– Ці дані між собою не корелюються. Принаймні на сьогодні порівнювальні дані недостовірні. Вірус з’явився тільки зараз. Як можна давати статистику про вакцинацію від туберкульозу чи грипу? У нас багато людей пройшли вакцинацію від грипу, усі поголовно прищеплені від туберкульозу… Але хворіють. І всі по-різному, – пояснив спеціаліст.

Олександр Случук також звернувся до людей, що мають хронічні хвороби, аби вони не відмовлялися від ліків.

– Людей, які страждають на гіпертонічну хворобу, діабет, бронхіальну астму, хронічний бронхіт і приймають ліки, я хочу застерегти і сказати, що від базової терапії відмовлятися не можна. При діабеті – інсулін, при астмі – інгалятори, які покращують дихання, при гіпертонічній хворобі – ліки для зниження тиску…

Дехто каже: я приймаю ліки, і мене тому вражає вірус. Але в жодному разі не треба відмовлятися від базової терапії. Приймаєте ліки – приймайте далі в тій же дозі. Збільшувати чи зменшувати – з поради лікаря, але не відмовлятися, – резюмував лікар.

  • 0
Добавлено: 6-06-2020, 07:12
0
1 586

Похожие публикации


Наверх