Імунолог: стрес і голод викликають герпес

Імунолог: стрес і голод викликають герпесКИЇВ.10 лютого. АМН. Голод, холод, сонячне опромінення та стрес провокують виникнення герпесу. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив головний спеціаліст з питань клінічної імунології Головного Управління Охорони здоров'я Києва Олег Назар.

"Герпес є практично в усіх. 95% людей є носіями герпевтичної інфекції, яку контролює імунітет. Тобто, якщо активність імунної системи висока, то проблем з герпесом не має бути. Є дві теорії знаходження вірусу. Перша – статична. Згідно з нею, герпес перебуває в нервових клітинах. Клітини всередині неактивні, і коли герпес виходить назовні, він поєднується з антитілами. Друга теорія – динамічна. Вона говорить про те, що вірус увесь час знаходиться в клітині, виходить і стимулює імунну систему. І потім знову-таки руйнується за допомогою лімфоцитів. Тому є дві основні сили, які контролюють герметичну інфекцію. Це імуноглобуліни, тобто специфічні антітіла по відношенню до герпесу, і лімфоцити. Це так звані Т-лімфоцити, природні "кіллери", тобто ті клітини, які відразу знищують вірусні інфекції", - повідомив О.Назар.

За словами експерта, такі лімфоцити наявні в організмі у достатній кількості для того, щоб знищувати вірус герпесу. Проте деякі фактори можуть впливати на них та зменшувати їх кількість.
"Лімфоцити знаходяться в організмі в певній кількості, але вони достатньо чутливі до деяких факторів. Це стрес, сонячне опромінення, переохолодження і голод. Тобто ті ситуації, які викликають потенціальний імунодефіцит", - додала експерт.

Нагадаємо, наразі способів гарантованого лікування від герпесу не знайдено. Існують, однак, препарати, які при регулярному прийомі здатні ефективно пригнічувати симптоми зараження вірусом, його розмноження і розвиток (тобто підвищувати якість життя хворого)


Источник: http://amn.net.ua
шаблоны для dle 11.2

Добавлено: 10-02-2012, 12:20
0
0

Похожие публикации


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наверх