онлайн казино Украины

Нова корисна звичка, або Як сімейні лікарі пігулки розмовами замінюють

Нова корисна звичка, або Як сімейні лікарі пігулки розмовами замінюютьГіпертонічній хворобі, цукровому діабету та навіть онкології можна запобігти. І кожен лікар знає як. Ви просто запитайте і здивуєтеся простоті рецепту.

Про секрети здоров’я розповість сімейний лікар Чернігівської міської лікарні №2, з якою підписали декларацію 1900 чернігівців, Олена Суслова (на фото):

- На жаль, більшість пацієнтів відвідують лікаря лише за принципом «випишіть мені пігулку і я пішов». Насправді ж, лікарю є що Вам порадити. Насправді простіше розповісти про методи профілактики, ніж потім ламати голову, як вилікувати.

Реформа охорони здоров’я передбачає курс на профілактичну медицину, яка давно є реально дієвим трендом у цивілізованому світі. До того ж, вона є одним з напрямків наближення до стандартів ЄС.

Профілактика — система науково обґрунтованих заходів умедицині, спрямованих на запобігання захворюванням, їхньому розвитку та на зміцнення здоров'я. До нього відносяться різні сторони лікарської діяльності, починаючи від масової імунізації населення проти різних інфекційних захворювань (таких, наприклад, як кір, дифтерія чи кашлюк), до розробки методів знищення переносників захворювань (наприклад, комарів, які є переносниками малярійних паразитів). У широкому розумінні профілактика включає також і всебічний розвиток людини. Медична профілактика є провідним напрямом охорони здоров'я.

Віднедавна Міністерство охорони здоров’я України на постійній основі співпрацює з Європейським центром контролю і профілактики захворювань (ECDC). До відповідного агентства МОЗ звернулось щодо отримання експертної допомоги у двох напрямках, а саме - сприянні впровадженню Міжнародних медико-санітарних правил в Україні та створенню національних баз даних щодо здійснення контролю за поширенням інфекційних хвороб.

Україна поступово наближує своє законодавство та практики до принципів права ЄС, зокрема у сфері інфекційних хвороб, служби крові, трансплантації тканин і клітин згідно з переліком актів, визначених у Додатку XLІ до Угоди.

Забезпеченню підвищення рівня громадського здоров’я в Україні сприятиме прийняття Концепції нової системи охорони здоров'я з подальшим здійсненням заходів для її реалізації.

На думку Олени Суслової поки значною перепоною в реалізації задуманого у сфері профілактичної медицини є недосконала система розташування медичних установ. Втім, над цим вже працюють. Про що свідчить активна побудова амбулаторій в ОТГ та створення госпітальних округів.

- Якщо людина відчуває необхідність отримати медичну консультацію, то підкріпити її бажання може легкість її отримання. Звісно, якщо щоб втрапити до лікаря потрібно відстояти чергу за талоном, а потім у «живій» черзі, мови про профілактичні огляди йти не може.

Однак, в Чернігові придумали як навчити якомога більше людей прислухатися до свого організму та вчасно йому допомагати. Уже втретє на базі Чернігівської міської лікарні №2 запрацювала так звана «Школа здоров’я». Проект націлений розповісти слухачам про методи профілактики тих чи інших хвороб; основи реабілітації тощо.

- Насправді, мені здається, що питань під час занять могло б бути більше. Та це, мабуть, наступний етап. Наразі досягненням є те, що люди різного віку таки вже готові слухати.

Лікарі-викладачі «Школи здоров’я»:

Лікарка зазначає, що в цій справі відомостей не буває забагато. У країнах ЄС навіть за значно вищого показника залученості до профілактичної медицини, інформаційна кампанія триває постійно. Однак важливо, аби те, що повідомляється ретельно перевірялося на достовірність.

- Загальновідомі правила збереження здоров’я мають підкріплюватися рекомендаціями сімейного лікаря. Адже він достеменно знає всю історію пацієнта. Навіть профілактична медицина є індивідуальною.

  • 0
Добавлено: 4-11-2019, 07:49
0
553

Похожие публикации


Наверх