онлайн казино Украины

Чернігівські випускники обирали собі професії на ярмарку

Чернігівські випускники обирали собі професії на ярмаркуСвідомий вибір професії – гарантія успіху при працевлаштуванні, – переконують фахівці Чернігівського міського центру зайнятості.

Вони запросили випускників на традиційний весняний ярмарок професій, що тривав 19 квітня в обласному палаці дітей та юнацтва в Чернігові.

Того дня на першому та другому поверхах фойє палацу, як кажуть, яблуку ніде було впасти. Адже на захід завітали понад дві тисячі старшокласників чернігівських шкіл, а також представники двох десятків професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

«Ярмарок професій – це добра нагода для учнів наочно ознайомитися з гамою різноманітного та багатогранного світу професій, навчальними закладами, умови вступу до них та особливостями навчання, - сказала директор Чернігівського міського центру зайнятості Світлана Серб. - Комусь цей захід допоможе визначитися з вибором професії, інших змусить замислитися над своїм майбутнім».

Численні майстер-класи, віртуальні екскурсії, роботи студентів, наче магніт, притягували учнів до представників навчальних закладів. Дехто підходив, щоб подивитися та взяти роздаткові матеріали, а чимало юнаків та дівчат навіть в чергу ставали, щоб спробувати себе в тій чи іншій професії. Наприклад, школярам, які юрмилися біля столів та стендів Чернігівського професійного ліцею побуту показували, як робити зачіски та макіяж. Викладачі та студенти Чернігівського центру професійно-технічної освіти вчили бажаючих сервірувати стіл, красиво складати серветки, оригінально зав’язувати шарфи та хустинки, а ще - виготовляти з мастики прикраси для тортів та робити з прісного тіста оздоблення для короваю. З неприхованим захватом школярі спостерігали й за роботою учня Сновського вищого професійного училища лісового господарства, який вчив присутніх виготовляти 3Д квіти в желе. Виявляється в цьому навчальному закладі можна здобути професію не лише лісівника, лісоруба, єгеря, озеленювача, а й кухаря, кондитера, штукатура, лицювальника, столяра, верстатника деревообробних верстатів. Різноманіттям професій вразив присутніх Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту. На його майстер-класах підлітки вчилися розписувати айсингом печиво, штукатурити стіни, правильно вдягати бронежилет і розбирати зброю, з’єднувати труби тощо.

Людно було й біля експозицій вищих навчальних закладів. Так, наприклад, студенти, котрі навчаються в Чернігівському промислово-економічному коледжі Київського національного університеті технологій та дизайну показували учням свої роботи: календарі, плакати, малюнки, бо вчаться саме графічному дизайну. Про цікавий комп’ютерний світ та безмежні можливості Інтернету підліткам розповідали студенти Коледжу транспорту та комп'ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету. Саме в цьому навчальному закладі можна здобути спеціальність «Комп'ютерна інженерія» або «Комп'ютерні науки».

Старшокласники активно цікавилися правилами вступу до навчальних закладів, умовами навчання, перспективами працевлаштування та специфікою різних професій.

Працював консультаційний пункт Чернігівського міського центру зайнятості, де відвідувачі мали змогу пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних здібностей та отримати індивідуальну консультацію фахівців служби зайнятості.

  • 0
Добавлено: 21-04-2018, 08:56
0
668

Похожие публикации


Наверх