Майстер-класи на «АHALAR-fest» провели експерти з 5 країн Європи

Майстер-класи на «АHALAR-fest» провели експерти з 5 країн ЄвропиВ заході «АHALAR-fest: “Сила досвіду громади”», який тривав у Чернігові 17–20 листопада, взяли участь 110 випускників програми Центру АХАЛАР „Територія розвитку”.
Це наймасштабніша зустріч за шість років. Про це під час прес-конференції повідомили організатори.
Як розповів керівник Центру АХАЛАР Юрій Трохименко, захід спрямований на розвиток ефективної комунікації, мережування та співпраці активних людей.
«Через нашу програму пройшли понад 300 чоловік з усіх регіонів країни, яких навчали брати на себе відповідальність за долю громади, за своє оточення, - зазначив він. – Ми провели сотні майстер-класів, дискусій, семінарів. Ми допомагаємо довести до завершення якусь ідею, пояснюємо, як знайти під неї фінансування, і в якості призового бонуса пропонуємо поїхати до однієї з 3 країн Європи (Словаччина, Польща, Данія), де є наші партнери, аби отримати натхнення на подальшу діяльність».
За словами Юрія Трохименка, в заході беруть участь саме ті, хто змогли скористатися новими знаннями і реалізувати свої проекти.
«Вважаю, що третина тих, хто пройшов програму, це немала кількість, - наголосив він. – Ми підтримали фінансово близько 50 проектів на суму майже півмільйона гривень. Користь від них отримали 10 тисяч чоловік, що мешкають в різних куточках України. Аби інтегрувати цей досвід, ми і зібрали АHALAR-fest».
Як пояснила консультант з розвитку місцевих ініціатив в Україні та Польщі, проектний менеджер Центру АХАЛАР Вікторія Солоніцина, АHALAR-fest організували з метою створення інтерактивного майданчика для інформування, обміну досвідом, зустрічей, практичних занять, майстер-класів, панельних дискусій активних людей з усієї України.
«Тут зібралися ті, хто у своїх громадах вже реалізують свої невеликі активності, вирішують малі або й великі місцеві проблеми, - підкреслила вона. – Вони готові поділитися своїм досвідом, аби його могли використати громадські активісти в інших містах. Можу, як приклад, навести відомого діяча з Чернігова, випускника програми Сергія Безбородька, який за нашого супроводу розробив проект «Еко-місто», а тепер реалізує ще більш серйозні. На заході також присутні тренери, модератори та експерти з 5 країн – Польщі, Словакії, Угорщини, Чехії та Німеччини. 33 майстер-класи проводяться в різних місцях Чернігова, по 3-4 одночасно».
Кілька учасників заходу, як виявилося, надають допомогу переселенцям зі Сходу України.
«Коли я кілька років тому закінчувала школу АХАЛАР, я й подумати не могла, що мені доведеться працювати у великому та тяжкому проекті для внутрішньо переміщених осіб, - зізналася голова правління благодійного фонду «Станція Харків» Юлія Конотопцева. – Отримані знання, як контактувати з людьми, громадою, допомагають мені зараз реалізувати всі задуми. Чернігів став тим відправним пунктом, котра зробила з мене, як пересічного активіста, справжнього громадського діяча».
Проектний менеджер, консультант неурядової організації «Партнери демократичних перетворень Словаччини» Зузанна Фіалова додала, що європейські донори готові допомагати та ділитися цінним досвідом реформи «третього сектору».шаблоны для dle 11.2

Добавлено: 21-11-2016, 10:03
0
0

Похожие публикации


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наверх