онлайн казино Украины

Виборча активність на Чернігівщині: травень-червень

Виборча активність на Чернігівщині: травень-червень З того часу кілька партійних організацій вже зробили офіційні заяви щодо висунення кандидатів по мажоритарних округах, які вже виявляли активність у минулих досліджуваних періодах. Проте, нових потенційних претендентів на депутатське крісло в одномандатних округах, згідно аналізу суспільно-політичної та інформаційної активності, виявлено не було.

Одномандатний виборчий округ № 205: центр – місто Чернігів, Новозаводський район; межі: Деснянський район, частина Новозаводського району міста Чернігова (виборчі дільниці № 741086, 741096 – 741099); кількість виборців – 150 653.

Протягом останніх двох місяців даний округ піддавався найбільшому політично-інформаційному навантаженню, порівняно з іншими округами Чернігівської області. Візуально це можна було прослідкувати по кількості зовнішньої політичної реклами в обласному центрі. Останнім часом такий метод політичного брендування найчастіше використовують партія «Україна-Вперед!» Наталії Королевської, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Станіслав Прокопенко, депутат Чернігівської обласної ради Владислав Атрошенко, а протягом останнього місяця – діючий мер міста Олександр Соколов.

Протягом досліджуваного періоду можна було спостерігати велику кількість прикладів партійної активності на території округу. Це переважно відбувалося завдяки значній кількості державних свят та пам’ятних дат, що святкувалися протягом травня-червня.

Проте, мабуть, найзручнішим приводом для виявлення активності політичних партій опозиційного спрямування стало ухвалення Верховною радою у першому читанні «мовного» законопроекту. Одними з перших, хто відреагував на це, були Українська народна партія та ВО «Свобода». Намети й прапори з партійною символікою неодноразово можна було бачити біля Чернігівської обласної державної адміністрації та у велелюдних місцях міста. На це відреагували і партії Об’єднаної опозиції «За Батьківщину». Слід зазначити, що об’єднання штабів ВО «Батьківщина» та ПП «Фронт змін» на рівні Чернігівської області вже завершено.

Загалом, опозиційні партії протягом останніх двох місяців використовували у більшій мірі методи прямого спілкування з електоратом. Саме цей метод впливу на виборця переважно використовували у своїй діяльності представники ПП «Демократичний альянс», якими протягом досліджуваного періоду було проведено ряд акцій по збору коштів на заставу для участі у виборах.

По 205-му округу вже зроблено декілька публічних заяв щодо майбутнього висунення кандидатів. Зокрема, під час прес-конференції в Чернігові народний депутат Андрій Шевченко заявив про те, що кандидатом від об’єднаної опозиції буде Валерій Дубіль.

На прес-конференції за участю іншого народного депутата Олега Зарубінського було названо ім’я ще одного майбутнього кандидата по 205-му округу від Народної партії – президента ФК «Десна» Юрія Тимошка. Проте, він досі не виявляв жодних ознак інформаційно-публічної активності, спрямованої на завоювання прихильності електорату.

Одномандатний виборчий округ № 206: центр – місто Чернігів; межі: частина Новозаводського району міста Чернігова (виборчі дільниці № 741061 – 741085, 741087 –741095, 741100 – 741108), Ріпкинський, Чернігівський райони; кількість виборців – 150 029.

Один з «найгарячіших» округів Чернігівської області. В даний час в окрузі відбувається боротьба за електорат не тільки між опозиційними та провладними кандидатами. Конкуренція існує всередині об’єднаної опозиції, а також між політичними гравцями, що розраховують на підтримку провладної партії у майбутньому.

Публічна заява Андрія Шевченка про висунення кандидатом на парламентське крісло по даному округу Віталія Коржа вплинула на іншого потенційного кандидата від опозиції Володимира Поліщука. Його активність в окрузі помітно знизилася протягом останнього місяця. Проте, не зникла. В останні два місяці на вулицях Чернігова можна було спостерігати змагання між Станіславом Прокопенко та Владиславом Атрошенко за місце для розміщення зовнішньополітичної реклами. Обидва кандидати підвищували свою політичну впізнаваність також за допомогою публічних виступів та організації різного роду благодійних заходів. За результатами дослідження, протягом травня-червня 2012 року на території Чернігівського та Ріпкинського районів найактивнішу інформаційну та суспільно-політичну активність виявляли: Михайло Чечетов, Станіслав Прокопенко, Владислав Атрошенко та Володимир Поліщук.

Найбільш прогнозованими кандидатами на депутатське крісло по даному округу від інших партій є голова Чернігівського обласного об'єднання організації роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар (про це зазначив Віталій Кличко під час спілкування із журналістами у м. Чернігові); депутат Чернігівської обласної ради від Комуністичної партії України Раїса Ясочко (рішення було прийнято під час звітно-виборчої конференції обласної організації КПУ на початку червня); голова обласної організації Народної партії Олександр Кириченко (про це він персонально заявив під час прес-конференції у Чернігові). Проте їх інформаційна та суспільно-політична активність залишається низькою, а подекуди – зовсім відсутня.

Одномандатний виборчий округ № 207: центр – місто Корюківка; межі:

Городнянський, Коропський, Корюківський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сосницький, Щорський райони; кількість виборців – 144 470.

Лідером у сфері інформаційної та суспільно-політичної активності по даному округу лишається народний депутат України Ігор Рибаков. На сьогоднішній день ним задіяні всі основні методи впливу на електорат: велика кількість публікацій у друкованих та інтернет-ЗМІ; робота громадських приймалень; зустрічі з мешканцями районів округу; застосування зовнішньої реклами; благодійна діяльність. Як і протягом минулого досліджуваного періоду, конкурентів пану Рибакову у 207-му окрузі поки що немає.

Проте, потенційним майбутнім суперником йому може стати народний депутат України Володимир Лєщенко (що не виключають у Чернігівському обласному комітеті Комуністичної партії України).

Іншим ймовірним претендентом на участь у мажоритарних перегонах, на думку деяких чернігівських політологів, є Олег Петров - народний депутат України 3 та 4 скликань (1998-2006).

Одними з найактивніших по даному округу є партійні осередки Комуністичної партії України, Української народної партії та Партії регіонів.

Одномандатний виборчий округ № 208: центр – місто Бахмач; межі: Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони, частина Ічнянського району (виборчі дільниці № 740197 – 740201, 740204, 740208, 740209, 740215, 740218, 740221,740225, 740228, 740231, 740232, 740235, 740236, 740239, 740240); кількість виборців – 145 453.

Якщо у 207-му окрузі найбільш інтенсивну роботу з електоратом провадить Ігор Рибаков, то у 208-му із не меншою інтенсивністю діє Михайло Голиця. Його діяльність набула широкого розмаху як раз після оголошення меж мажоритарних округів.

Не зменшує своєї активності (порівняно з березнем-квітнем 2012 року) Олег Ляшко. Не зважаючи на його заяву про небажання балотуватись до Верховної ради України, факти його інформаційної присутності у регіоні говорять про протилежне.

Активності нових кандидатів на участь у виборах по даному округу помічено не було.

Одномандатний виборчий округ № 209: центр – місто Ніжин; межі: місто Ніжин, Варвинський, Ніжинський, Носівський, Срібнянський райони, частина Ічнянського району (виборчі дільниці № 740202, 740203, 740205 – 740207, 740210 – 740214, 740216, 740217, 740219, 740220, 740222 – 740224, 740226, 740227, 740229, 740230, 740233, 740234, 740237, 740238); кількість виборців – 147 301.

Починаючи з травня, інтенсифікувалася політична робота Івана Куровського. Слід визнати, що на сьогодні 209-й округ має найменший рівень політичної конкуренції, порівняно з іншими. У чернігівських експертних колах до списку потенційних кандидатів відносять директора товариства «Земля і воля»Леоніда Яковишина, але його інформаційна присутність в окрузі свідчить про протилежне.

На сьогодні відомо, що по даному округу вже визначено імена кандидатів від Комуністичної партії України та Народної партії, але досі жоден з них не проявив себе.

Одномандатний виборчий округ № 210: центр – місто Прилуки; межі: місто Прилуки, Бобровицький, Козелецький, Прилуцький райони; кількість виборців – 155 865.

Беззаперечним лідером у сфері здійснення політичної роботи по 210 округу є Микола Рудьковський. З наближенням дня виборів інтенсивність його діяльності збільшується. Протягом звітного періоду значно зросла кількість його публічних виступів та візитів до населених пунктів округу.

Потужну суспільно-політичну активність виявляє Анатолій Мирошниченко. Для підвищення прихильності електорату ним було застосовано оригінальний метод – проведення ремонту доріг у місті Прилуки.

Серед партій, крім Української народної партії, Комуністичної партії України та Партії регіонів, протягом звітного періоду в окрузі активно діяли представники ВО «Свобода».

Висновки

Дослідження суспільно-політичної ситуації у Чернігівській області показує підвищення активності основних політичних сил регіону. Основним фактором цього була значна кількість інформаційних приводів у вигляді державних свят, пам’ятних дат та резонансних законодавчих рішень органів державної влади.

Протягом досліджуваного періоду не було зафіксовано системної активності нових кандидатів на участь у виборах по мажоритарній системі у Чернігівській області. У майбутньому слід очікувати появи нових кандидатів від Об’єднаної опозиції «За Батьківщину» в округах, відносно яких ще не було досягнуто домовленості.

Імовірність появи кандидатів-мажоритарників від інших політичних проектів (в т.ч.«самовисуванців») є низькою, оскільки часу на розгортання повноцінної передвиборчої кампанії в будь-якому з округів Чернігівщини лишилося обмаль.

Більшість з кандидатів, що проводили політичну роботу в округах протягом минулих досліджуваних періодів, за останні два місяці значно розширили спектр методів роботи з електоратом, що свідчить про повноцінне розгортання виборчої кампанії 2012 року на території Чернігівської області.

Похожие публикации


Наверх