Боротьба з палінням продовжується - нові обмеження

З 11 липня 2023 року уряд України вводить нові обмеження для торгівлі електронних сигарет, вейпів, сигарет з ароматизаторами або інших продуктів, що містять нікотин. Це не новий закон, а лише поправки до існуючого, які викликані зростанням популярності різноманітних цигарок з добавками, розповсюдження яких набуло великих масштабів в останні роки.

Що змінилося?


Нові правила закону, прийнятого ще у грудні 2021 року починають діяти з 11 липня. Згідно з ними, відтепер в Україні забороняється виготовлення та розповсюдження цигарок з ароматичними чи смаковими добавками. Це наступний крок, який зроблено аби запобігти негативного впливу паління на здоров'я населення. Нагадаємо, що у липні минулого року чинності набрало обмеження щодо паління електронних сигарет у громадських місцях. Власне явище електронного паління почало розповсюджуватись близько 10 років тому, а головним аргументом на його користь була начебто менша шкода для здоров'я. Певний час нове явище слабо контролювалося законодавством та давало можливість виробникам та споживачам мати трохи більше прав та можливостей, наче казино на криптовалюту - суть та ж, проте наповнення зовсім інше.

Відтепер додавання будь-яких ароматизаторів до чи інших домішок, які змінюють смак чи запах тютюну заборонене. Така міра спрямована на зниження популярності електронних сигарет, вейпів та інших пристроїв для паління серед молоді. Зміни торкнулись наступних позицій:
  • Тютюнові вироби;
  • Сигарети та тютюн для самокруток;
  • Рідини до електронних сигарет.

Для кожної є власні уточнення та нюанси. Наприклад, у тютюнових виробах більше не можна буде зустріти енергетичні добавки (кофеїн, таурин), вітаміни або добавки, які полегшують вдихання диму чи засвоєння нікотину. За порушення нових норм передбачено штраф від 20 до 50 тис. грн.

Приклад інших країн


Обмеження електронного паління є розповсюдженою нормою у всьому світі. На відміну від традиційних тютюнових виробів, ця галузь досі залишається мало вивченою, викликає суперечки, але уряд різних країн намагається контролювати та зупиняти активне поширення нової звички.

Наприклад, в Туреччині вже давно заборонене виробництво та торгівля електронними сигаретами, проте сам вейпінг не забороняється. У 2013 уряд ввів суворі обмеження щодо реклами тютюнової та алкогольної продукції. У Бразилії електронні сигарети під забороною із 2014 року - це одна з перших країн, що вжила подібні заходи саме через їх недостатнє вивчення. У Мексиці подібні заборони набрали чинності лише з 2020 року.

До речі, щодо реклами тютюнових виробів, то із липня 2023 року на території Україні вводяться обмеження і на неї - зокрема забороняється стимулювання продажу нікотинових виробів та спонсорство. Це стосується будь-яких пристроїв для куріння. Як нові правила працюватимуть на практиці покаже час. Наприклад, одним з найперших наслідків введення обмежень повинно стати поступове зникнення з прилавків сигарет з капсулами, які змінюють смак звичайних сигарет, та ментолом. Реалізаторам дозволено буде продавати партії сигарет, які були завезені до вступу у силу нововведень, проте не пізніше 11 липня 2023 року.

  • 0
Добавлено: 25-07-2023, 16:27
0
71

Похожие публикации


Наверх