Україна просить СОТ вплинути на тютюнові правила Австралії

Україна просить СОТ вплинути на тютюнові правила АвстраліїУкраїна подала до Світової організації торгівлі скаргу на дії Австралії, яка 9 листопада 2011 року прийняла закон, який забороняє використання торговельних марок і логотипів компаній в оформленні сигаретних пачок.

Скарга України була направлена ще 11 листопада, а в минулий вівторок уряд подав запит про початок двосторонніх консультацій з Австралією.

Україна вважає, що нові австралійські правила порушують угоду СОТ "Про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності".

Як відомо, з 1 грудня 2012 року всі сигарети в Австралії будуть продаватися в однакових пачках темно-коричневого кольору. Назви виробників і марка сигарет будуть написані стандартними літерами білого кольору. При цьому написи, що попереджають про небезпеку куріння для здоров'я, а також фотографії, які ілюструють поширені хвороби курців, будуть займати 75% лицьового боку пачки і 90% заднього.

Вжиті заходи відповідають вимогам Світової організації охорони здоров'я, яка наполягає на широкому застосуванні нецінових заходів щодо зниження попиту на тютюнові вироби в світі.

Однак закон викликав протести виробників. Зокрема, торік British American Tobacco подала позов до Високого суду Австралії. Найбільший виробник сигарет у цій країні заявив, що таким чином Австралія фактично намагається без компенсації відібрати інтелектуальну власність, яка належить компанії.

Отримати коментарі урядового уповноваженого з питань євроінтеграції Валерія П'ятницького не вдалося. Проте раніше він говорив, що уряд може направити таку скаргу, оскільки отримав звернення вітчизняної асоціації "Укртютюн", яка об'єднує тютюнових виробників.

Водночас, джерело видання, близьке до Мінекономрозвитку, здивоване тим, що Україна зайнялась вирішенням торговельних проблем в ситуації, коли інтереси національних виробників не зачеплені. За даними Держстату, Україна не експортує тютюнову продукцію до Австралії.


Источник: http://24tv.ua
шаблоны для dle 11.2

Экономика Украина
Добавлено: 15-03-2012, 11:06
0
0

Похожие публикации


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наверх