онлайн казино Украины

Корупції у вишах не буде, якщо ректор захоче

Корупції у вишах не буде, якщо ректор захочеПрес-конференція щодо підсумків проекту «Відношення до корупції студентів/викладачів/адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання» відбулась сьогодні, у п’ятницю 26 грудня.
Проект реалізовувався в Чернігівській області протягом вересня — грудня 2014 року ГО «Громадський центр «ЧАС» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження».
Учасники прес-конференції, керівник ГО «Громадський центр «ЧАС» Вероніка Рибак та експерт Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Євгеній Романенко, розповіли про хід реалізації проекту та його результати.
У рамках проекту було проведено анкетування 500-т студентів, 50-т викладачів та представників адміністративного апарату трьох найбільших вищих навчальних закладів області.
Абсолютна більшість опитаних впевнена, що існує можливість або суттєво обмежити корупцію, або повністю її викорінити. Ключова роль в цьому процесі, на думку студентів, належить адміністраціям навчальних закладів, органам влади, спеціально створеним інституціям та правоохоронним органам. Тобто подолання явища корупції можливе переважно „зверху”.
Для визначення рівня «сприйняття-несприйняття» корупції, причин виникнення корупції, було проведено фокусні групи зі студентами та викладачами. На думку учасників фокус-груп, виникненню корупційних ситуацій у ВНЗ сприяють як самі студенти, так і викладачі та адміністрація ВНЗ. Вирішальним чинником називалося бажання людини вдатися до порушення закону задля отримання вигоди.
При цьому студент отримує преференції у вигляді кращих навчальних результатів, викладач та адміністрація збільшують свої доходи. Найбільш ризикованою ситуацією визначено таку, коли джерелом корупції постає адміністрація навчального закладу, оскільки вона має вплив і на студентів, і на викладачів.
Результати анкетування та фокусних груп обговорено на засіданнях за круглим столом 3-5 грудня. У результаті було підписано Меморандум про взаєморозуміння між студентством, викладачами та адміністративним апаратом 3-х найбільших ВНЗ області. Кожен ВНЗ області отримає цей документ, який буде нагадувати абсолютно всім учасникам навчального процесу про те, що «КОРУПЦІЯ – ЦЕ ЗЛО!».
За результатами проекту також виготовлено флаєр та методичний посібник. Ці друковані матеріали буде розіслано у ВНЗ області та надано всім зацікавленим групам.
На прес-конференції було презентовано соціальний відеоролик за результатами проекту. У подальшому планується демонструвати даний інформаційний продукт на правах соціальної реклами на місцевих телеканалах.

Добавлено: 27-12-2014, 10:06
0
0

Похожие публикации


Наверх