онлайн казино Украины

В НІЧ ПРОТИ СТРАСНОЇ П'ЯТНИЦІ БІЙЦІ «БЕРКУТУ» ВРЯТУВАЛИ ПОТОПАЮЧОГО

Працівник міліції, заступаючи на службу, має бути налаштований не тільки на потенційне протистояння з правопорушником або злочинцем. Буває й так, що доводиться рятувати людину, безпорадну перед силами стихії. Саме це випало на долю трьох бійців РМОП «Беркут» УМВС України в Чернігівській області, які у складі автопатруля несли чергування в обласному центрі у ніч проти Страсної п'ятниці.

ПРИСТРАСТІ НА ВОДІ У ЧЕРНІГОВІ: (фото2)Час наближався до опівночі. Старший наряду, прапорщик міліції Олександр Удовиченко разом з колегами Анатолієм Кисловцем та Олександром Царенком щойно скінчили складання адміністративних матеріалів на двох громадян, які «відзначилися» розпиттям алкогольних напоїв у громадському місці, коли на зв'язок вийшов черговий міського відділу міліції. Він повідомив, що патрулю слід терміново вирушити до річки Стрижень, яка перерізає Чернігів навпіл, утворюючи між двома дамбами чималенький став. Перехожі щойно бачили, як посеред цього водного дзеркала у кілька гектарів борсається людина та волає про допомогу.

Екіпаж мерщій рушив до місця виклику.

ПРИСТРАСТІ НА ВОДІ У ЧЕРНІГОВІ: (фото3)- Вулиці нічного міста практично порожні, перепон ніяких, тому доїхали швидко, хвилини за дві-три, - розповідає міліціонер оперативного взводу РМОП «Беркут» прапорщик міліції Олександр Удовиченко. - Під'їхали до берега (вздовж нього тягнеться забудова приватного сектору, тому автомобілем можна дістатися лише в кількох місцях). Вискочили з машини, посвітили ліхтарем на воду. Звідкілясь, метрів за 200, від наступного під'їзду до води, долинув такий самий вогник. «Рвонули» туди. Виявляється, то свідки сигналили нам ліхтарем, однак самі лізти у крижану воду не наважувалися.

ПРИСТРАСТІ НА ВОДІ У ЧЕРНІГОВІ: (фото4)Потенційний потопельник борсався у воді метрів за 30-40 від берега. На роздуми у «беркутят» не було і хвилини: з усього виходило, що пловець-невдаха ось-ось сховається під водою назавжди. На ходу зриваючи з себе обмундирування, старший наряду разом з колегою, також міліціонером оперативного взводу РМОП «Беркут» старшим сержантом міліції Анатолієм Кисловцем кинулися на порятунок. Водію, міліціонерові автомобільного відділення РМОП «Беркут» молодшому сержанту міліції Олександрові Царенку, наказали залишатися біля автомобіля: освітлювати фарами воду та бути кожної миті готовим прийти на допомогу товаришам.

ПРИСТРАСТІ НА ВОДІ У ЧЕРНІГОВІ: (фото5)- Навіть з берега було видно, що потопаючий неблизько. З рівня води дистанція і взагалі видалася величезною, - веде далі Олександр Удовиченко. - Допливли до потерпілого, а він вже ледь тримається. Та й то, виявляється, завдяки своєму гумовому човнові, в якому лишалися рештки повітря. Нас побачив, спробував ухопитися, відпустивши човна. Різко зупинили, наказали триматися, бо сам втопиться і нас на дно забере. Якось дотягли чолов'ягу до берега. Там виявилося, що в нього ще й ноги заплуталися у напіврозірваній рибальській сітці, мусили визволяти.

Поки тривав порятунок нічного потопаючого, до місця бурхливих подій під'їхали представники місцевого підрозділу МНС та карета «швидкої допомоги. Їм і передали міліціонери мокрого, замерзлого і вкрай знесиленого «героя дня», чи пак, ночі. Самі ж, перевдягнувшись у сухе та зігрівшись гарячим чаєм, продовжили службу: патруль мусив чергувати на міських вулицях до ранку.

Начальник Управління МВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик не був здивований мужнім вчинком підлеглих. Водночас відзначив, що йому, ясна річ, дуже приємно було почути про це:

- Чіткі та рішучі дії міліціонерів у цій надзвичайній ситуації ще раз підтвердили, що ми правильно виховуємо молодих співробітників, спрямовуємо їх, у першу чергу, на сумлінне виконання службових обов'язків і допомогу громадянам. Міліціонери спецпідрозділу «Беркут» не розмірковували, пірнати у холодну воду чи ні. Вони не замислювались про небезпеку для власного життя, а натомість рятували чуже. І справою довели всю повноту свого розуміння головного принципу діяльності міліції, проголошеного Міністром: «Людина - понад усе». Бійці «Беркута» не чекали ні подяки, ні якихось компенсацій від врятованого чоловіка. Вони вчинили так, бо це їм підказувало серце, сумління і міліцейська честь. Цей вчинок гідний того, аби про нього знала вся країна, щоб імена сміливців ставили за взірець іншим.

Олександр Григорович додав, що, тільки-но йому доповіли подробиці мужнього вчинку трьох бійців РМОП «Беркут» УМВС в Чернігівській області, він розпорядився негайно готувати наказ про їх заохочення правами начальника УМВС.

Похожие публикации


Наверх