онлайн казино Украины

Понад 12 мільйонів гривень заплановано на ремонт доріг у дворах

Понад 12 мільйонів гривень заплановано на ремонт доріг у дворах
П’ятнадцята сесія міської ради прийняла Програму покращення покриття доріг та проїздів у житловій забудові міста Чернігова на 2012-2016 роки. Аналогічна програма діяла і протягом кількох останніх років.

Будь-яке асфальтобетонне покриття має термін служби. Є певні нормативні вимоги до його якості, але в даний час покриття внутрішньоквартальних доріг, проїздів і тротуарів їм не відповідає. По-перше, споруджувались вони в період масової забудівлі у 60-80-ті роки минулого століття і з того часу практично не ремонтувалися. Навіть якби не було ніякого іншого навантаження, а лише природні (мороз, спека, дощ, сніг), ніякий асфальт би не витримав. По-друге, за останні 20 років транспортне навантаження у дворах збільшилося у десятки разів. Це не перебільшення, бо тепер біля будинків цілодобово паркуються десятки приватних автомобілів. По-третє, є необхідність усюди облаштувати майданчики для збирання сміття, а де вони пошкоджені — відновити. Бо теперішня схема передбачає встановлення контейнерів, а подекуди до контейнерів важко дістатися.
Усе це «господарство» знаходиться на балансі комунальних підприємств міської ради — ЖЕКів та житлових об’єднань.

Джерелом фінансування прийнятої Програми є міський бюджет. Було б просто чудово, якби коштів додали підприємства, що розташовані поблизу та користуються згаданими дорогами і проїздами, але про соціально відповідальний бізнес нам залишається тільки мріяти.
За п’ять років міський бюджет планує спрямувати на реалізацію програми понад 7,3 млн. грн. на капітальний ремонт і майже 4,8 млн. на поточний, загалом 12,116 млн. грн.

Це дуже пристойні кошти, причому вже у 2012 році вартість робіт має скласти 2,35 млн. грн. Головним розпорядником коштів буде міське управління ЖКГ, а одержувачами коштів — комунальні підприємства. Загалом має бути відремонтовано 60 тис. мІ дорожнього покриття, воно буде приведене у відповідність до нормативних вимог. Заплановано облаштувати 27 майданчиків для встановлення сміттєконтейнерів. Уся програма розписана по роках, по комунальних підприємствах, по ЖЕКах і навіть по конкретних адресах із зазначенням обсягів робіт. Усього ж у 2012 році буде відремонтовано 10 561 мІ внутрішньоквартальних доріг. Якщо когось цікавить, може знайти докладні дані в додатках до відповідного рішення 15-ї сесії на сайті міської ради.
У цілому програму можна оцінити позитивно, хоча паралельно треба було б вирішити ще кілька питань. Насамперед, відремонтувати освітлення цих же доріг, проїздів, майданчиків для збору сміття тощо.

  • 0
Добавлено: 17-01-2012, 12:24
0
261

Похожие публикации


Наверх