онлайн казино Украины

Як інтерпретувати політичні репресії обговорили на круглому столі

Як інтерпретувати політичні репресії обговорили на круглому століУчасники заходу: відомі київські дослідники Інституту історії України НАН України, науковці й краєзнавці чернігівських вищих навчальних закладів, музейних установ і бібліотек обласного центру, Українського інституту національної пам’яті.

Від імені голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка з вітальним словом до науковців й краєзнавців звернувся начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван. Він подякував усім учасникам круглого столу за внесок у спільну справу відновлення історичної справедливості та національної пам’яті.

Також А. Подорван за дорученням керівника області здійснив приємну місію: подякував київському історику Роману Подкуру за його допомогу в підготовці обласних наукових видань з дослідження тематики політичних репресій, плідну співпрацю з науковцями Чернігівщини та вручив Подяку голови обласної державної адміністрації.

Засідання круглого столу, модератором якого був Олександр Коваленко, професор, директор Інституту історії, етнології та правознавства, проведено презентацію третьої книги Чернігівського тому «Реабілітовані історією». Його представила Олена Лисенко, директор Комунального закладу «Пошукове агентство по створенню науково-документальних серіалів «Книга Пам’яті» та «Реабілітовані історією» Чернігівської обласної ради.

Вона розповіла про роботу з архівними матеріалами та про створення книги, яка присвячена репресіям проти церкви, священиків та віруючих.

Олександр Рубльов, доктор історичних наук, професор, головний редактор журналу «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ», тво Голови Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» виступив із науковим повідомленням «Польська організація військова» в Україні: «чернігівський слід» Болеслава Скарбика».

Він на прикладі однієї долі показав практику створення організаторами та виконавцями масових репресій неіснуючих антидержавних організацій для обґрунтування незаконних арештів та ув’язнень і розстрілів.

Олег Бажан, кандидат історичних наук, заступник головного редактора журналу «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ», старший науковий співробітник відділу регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України у науковому повідомленні «Великий терор на Чернігівщині»: соціальний та національний аспект» показав якісні та кількісні характеристики жертв масового терору в 1936-1939 рр.

Валерій Васильєв, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач сектору історико-енциклопедичних досліджень Інституту історії України НАН України повідомив учасникам круглого столу про механізм управління державним терором в Україні в 1930-х рр.

Він переконливо показав, що ув’язнення та страта мільйонів невинних людей була свідомою державною політикою, чітко керованою з єдиного центру.

Роман Подкур, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України, відповідальний секретар Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією») розповів про серію книг «Реабілітовані історією» в контексті увічнення пам’яті жертв політичних репресій Радянської доби.

Всього в Україні загалом опубліковано 78 книг загальноукраїнської серії, обліковано за документами органів державної безпеки понад 720 тис. репресованих громадян.

Проблематику відносин церкви і влади на Чернігівщині в радянський період, організацію репресій проти священиків і віруючих, руйнацію храмів, політику войовничого атеїзму у своїх наукових повідомлення висвітлили Олександр Тарасенко та Тамара Демченко, кандидати історичних наук, доценти Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Тамара Демченко також привернула увагу присутніх до використання метричних книг як джерела до з’ясування масштабів «червоного терору» на Чернігівщині на початку 20-х рр.

Під час підбиття підсумків засідання круглого столу Олександр Коваленко подякував усім присутнім за їхню роботу з відновлення історичної справедливості та збереження національної пам’яті.

  • 0
Добавлено: 5-06-2012, 00:02
0
246

Похожие публикации


Наверх