онлайн казино Украины

Презентація збірника “Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни"

Презентація збірника “Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни"Як повдомляэ monitor.cn.ua “Той, хто не пам’ятає свого минулого, приречений на те, щоб пережити його знову” (Джордж Сантаяна, американський філософ і письменник)

14 серпня 2012 р. у м. Чернігів на засіданні прес-клубу “Ділове слово” управління у справах преси та інформації облдержадміністрації проведено презентацію збірника “Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни: Матеріали Міжнародної наукової конференції, м. Корюківка, 14 грудня 2011 р.”

Увага присутніх акцентувалась на тому, що презентується нове видання Чернігівської обласної державної адміністрації та Українського інституту національної пам’яті про міжнародний науковий форум із такою ж назвою, який проведено у відродженому місті Корюківка на виконання Указу Президента України Віктора Януковича “Про заходи у зв’язку з 70-річчям Корюківської трагедії” від 22 вересня 2012 р. № 925. Повідомлялось, що конференцію організували Чернігівська облдержадміністрація, Корюківська райдержадміністрація, Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України Національної академії наук України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Державний архів Чернігівської області, Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського, Комунальний заклад “Пошукове агентство по створенню науково-документальних серіалів “Книга пам’яті” та “Реабілітовані історією” Чернігівської обласної ради, Корюківський історичний музей, Чернігівська обласна організація національної спілки краєзнавців України.

Дмитро Вєдєнєєв, заступник директора Українського інституту національної пам’яті з наукових питань, доктор історичних наук, професор, заступник голови редакційної колегії збірника, наголосив, що представлене видання як і всі заходи з вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії 1943 р., затверджені відповідним Указом Президента України, постановою Верховної Ради України “Про вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії під час Другої світової війни” від 21 жовтня 2011 р. № 3965-VI, розпорядження Кабінету Міністрів України “Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії” від 25 квітня 2012 р. № 235-р, є результатом спільних зусиль чернігівської обласної і районної влади, громадськості, свідків трагедії, науковців і краєзнавців, Українського інституту національної пам’яті.

Він вказав на виняткову консолідацію суспільства і влади щодо цієї сумної й водночас важливої для України теми. Так, проект постанови Верховної Ради України “Про вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії під час Другої світової війни”, підготовлений директором Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондентом Національної академії наук України Валерієм Солдатенком, на розгляд парламенту подали представники різних, навіть протилежних політичних сил: голова Верховної Ради України, академік Володимир Литвин, та його заступники Микола Томенко і Адам Мартинюк.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, науковий співробітник, один із упорядників книги, поінформував про зміст нового видання, на обкладинці якого зображено один із ескізів художника Бориса Дєдова із його архітектурно-художньої концепції створення Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами, у місті Корюківка Чернігівської області.

У матеріалах Міжнародної наукової конференції вміщені окремим розділом вітання гостям і учасникам форуму від голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка, голови Корюківської райдержадміністрації Олександра Довгаля, народного депутата України Ігоря Рибакова, директора Українського інституту національної пам’яті Валерія Солдатенко. Це дає можливість читачу побачити гуманітарну спрямованість державної політики національної пам’яті, вшанування не тільки її героїв-захисників, а також і жертв мирного населення.

Головний розділ збірника складають 16 статей вітчизняних істориків і краєзнавців, музейних працівників України, Білорусі та Росії, які у формі наукових доповідей і повідомлень були представлені на цьому форумі, присвячені проблемним питанням руху Опору в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, терору і злочинів нацистської окупаційної влади проти мирного населення, а також питанням державної політики з увічнення пам’яті жертв війни, і конкретно – вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії 1943 р.

Серед авторів наукових статей директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Солдатенко, доктори наук заступник директора Українського інституту національної пам’яті Дмитро Вєдєнєєв, завідувач відділу Інституту історії України НАН України Олександр Лисенко, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, директор ДП “Парламентське видавництво Верховної Ради України” Юрій Ганжуров, 6 кандидатів наук.

У матеріалах конференції читач також знайде наукові розвідки її зарубіжних учасників: директора всесвітньо відомого Білоруського державного Меморіального комплексу “Хатинь” (Республіка Білорусь), кандидата історичних наук Артура Зельського та директора відкритого менше ніж за два місяці до Корюківського наукового форуму Меморіального комплексу “Хацунь” (Російська Федерація, Брянська область) Олени Маслової. Вони поділилися досвідом створення таких меморіалів у своїх країнах і підтримали рішення українського державного керівництва щодо створення Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами.

Людмила Бабич, начальник відділу культури і туризму Корюківської райдержадміністрації, як один із організаторів Міжнародного наукового форуму, зокрема, зауважила, що громадськість Корюківщини, ветерани та вцілілі свідки вважають відновленням історичної справедливості рішення вищого керівництва країни щодо відзначення пам’яті жертв Корюківської трагедії. Вона відзначила велику зацікавленість не лише місцевих істориків та краєзнавців у цій конференції і очікуванні видання її матеріалів, але й широких кіл громадськості Корюківського та навколишніх районів області. До речі, у районі цього року значно активізувалася дослідницька робота з підготовки до друку другого видання Мартирологу встановлених імен жертв Корюківської трагедії 1943 р..

Учасники презентації наголосили, що, на їхню думку, матеріали конференції, вміщені у цьому збірнику, сприятимуть формуванню та реалізації державної меморіальної політики в Україні, передусім, стосовно увічнення пам’яті жертв війни, стануть поштовхом для подальшої пошукової та науково-дослідницької роботи у вивченні малодосліджених і проблемних питань історії України періоду Другої світової війни.

Всі організатори та упорядники збірника вважають, що такий напрям вітчизняної державної політики як вшанування пам’яті жертв мирного населення під час Другої світової війни внаслідок злочинів окупантів проти людяності безпосередньо спрямований на попередження у майбутньому подібних бузувірств.

Управління у справах преси
та інформації Чернігівської облдержадміністрації

Добавлено: 15-08-2012, 12:23
0
0

Похожие публикации


Наверх