онлайн казино Украины

1 вересня чернігівські діти підуть у школи. Що треба знати?

Востаннє чернігівські школярі сиділи за партами ще у березні – до оголошення карантину. Протягом двох з половиною місяців учителі, батьки та учні опановували онлайн-навчання, проте усі учасники процесу одноголосні: дистанційна освіта підходить далеко не усім і має свої суттєві недоліки. Тож цьогорічне 1 вересня – особливе. І, незважаючи на погіршення епідемічної ситуації, що фіксується протягом останніх тижнів, Міністерство освіти все ж запускає роботу навчальних закладів. Не всюди і з купою рекомендацій, застережень та заборон – але все ж таки: День знань буде.

Поділені на зони

Наразі усі області, райони та міста поділені на зони відповідно до темпів поширення коронавірусу і розфарбовані у чотири кольори: зелений (ситуація найменш загрозлива), жовтий, помаранчевий та червоний (найскладніша ситуація). У червоній зоні робота навчальних закладів не поновиться з 1 вересня. Але Чернігів як і значна частина районів Чернігівщини з понеділка, 31 серпня, буде у жовтій зоні (до цього були у зеленій). Втім, уряд переглядає картину кожної п’ятниці і встановлює обмеження на наступний тиждень – тож розслаблятися не варто. Але поки що освітяни та медики налаштовані оптимістично.

Маски не обов’язкові

Зокрема, на щоденному брифінгу 25 серпня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що у зв’язку з оновленням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та після селекторних нарад з освітянами МОЗ внесло корективи щодо протиепідемічних заходів для закладів освіти під час навчального року.

Нові правила, зокрема, передбачають, що учням 1–4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволено без використання захисної маски або респіратора.

В регіонах «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки педагогам у процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки, а в «зелених» та «жовтих» – у класі вчителі можуть працювати без маски за умови дотримання дистанції.

Також дозатори для антисептиків треба розміщувати тільки на вході в заклад, а не к кожному класі. Надалі рекомендовано мити перед уроками руки з милом.

Вимірювати температуру дітям на вході до навчальних закладів не планують. Натомість їх будуть запитувати про стан самопочуття. Кожен навчальний заклад має організувати окремі входи в будівлю для учнів різних вікових груп.

Обіди не для всіх

Школи готуються до 1 вересня, а шкільні їдальні – до нових правил роботи. Втім, повноцінно годувати вони зможуть лише учнів початкової школи: 1–4 класів. Як розповіла на нараді у мерії керівниця комунального підприємства «Шкільне» Антоніна Радченко, відповідно до вимог постанови головного санітарного лікаря України для шкільних їдалень замовлені захисні маски, окуляри, рукавички, а також необхідні дезінфікуючі засоби.

Вона розповіла, що зі школами погоджені графіки харчування. Щоб дотримуватися рекомендацій про 1,5-метрову відстань між столами (за кожним має бути не більше 4 осіб) у їдальнях, процес годування розвели у часі. Через це харчуватися встигатиме лише початкова школа (1–4 класи).

Крім того, для оптимізації процесу і скорочення витрат на підготовку до роботи їдалень, для них закуплене обладнання, що суттєво економить час: посудомийні машини, картоплечистки. Також усі столові прибори, що використовуються у шкільних їдальнях, як і раніше, проходитимуть дезінфекцію у спеціальних шафах прожарювання.

***

Як пояснили в Міністерстві освіти та науки України, забезпечувати дітей і працівників дитячих садів засобами захисту повинні засновники закладів, а не батьки. Про це виданню УНІАН заявила державний експерт Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Анна Грищенко.

Цифра
97 перших класів планується відкрити цього року у школах Чернігова. Батьки подали майже 2900 заявок. Таким чином першачків цього року буде приблизно на 280 менше, ніж торік (3173).

  • 0
Добавлено: 31-08-2020, 08:03
0
599

Похожие публикации


Наверх