онлайн казино Украины

Чи готові чернігівські школи звітувати за отримані гроші?

Чи готові чернігівські школи звітувати за отримані гроші?Для більшої прозорості фінансування Законом України "Про освіту" передбачено щоквартальне звітування навчальних закладів. Також школи повинні мати сайти, де має міститися вся необхідна інформація про заклад, зокрема й фінансові звіти.

Як відбувається звітування в чернігівських школах, аналізували представники громадської організації «Агенція міських ініціатив» разом із засновниками системи openschool.in.ua.

Звітування

З 34 проаналізованих шкіл міста Чернігів здебільшого звіти закладів присутні на сайті управління освіти Чернігівської міської ради. Серед них також є 4 школи, котрі мають звіти на своїх сайтах.

Серед проаналізованих шкіл, у 2 навчальних закладах не працювали на час аналізу сайти, 7 шкіл на час аналізу сайтів взагалі не мали. У 6 шкіл період звітування понад 1 рік. 2 школи звітують за період з 7 до 12 місяців. В інших звітах період неможливо з’ясувати.

Навчальні заклади, які все ж таки звітують на своїх сайтах, використовують формати pdf, jpeg. 1 школа використовує хмари. Але ніхто не публікує дані у формі відкритих даних, як того вимагає ЗУ "Про доступ до публічної інформації".

2 школи звітують за спонсорські та бюджетні кошти, інші лише за бюджетні. Благодійних коштів в школах не буває. З січня 2017-го діє заборона щодо збору коштів з батьків на проведення капітальних і поточних ремонтів у школах та дошкільних закладах. Однак, всі звіти оприлюднені без дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Єдина система відкритих бюджетів шкіл

Нагадуємо, що в червні засновники провели презентацію Єдиної системи відкритих бюджетів (openschool.in.ua) в навчальних закладах для керівників навчальних закладів Чернігова. Завдяки системі, звіти закладів будуть в форматі відкритих даних згідно відповідного Закону України. Заклади, які будуть використовувати систему, в майбутньому зможуть використовувати краудфандинг для покращення матеріально-технічної бази.

Окрім цього, через Систему можна бачити:

скільки навчальний заклад отримав коштів з міського бюджету, з державного бюджету чи інших джерел фінансування.
на що ці кошти витрачаються.
завантажувати скан-копії документів по усім витратам.
аналізувати контрагентів – постачальників товарів, послуг – в розрізі школи, міста, області.
планувати та показувати поточні потреби закладів освіти.
показувати річні кошториси закладів освіти, а також окремі запити на (до)фінансування потреб з бюджету.
створювати проекти, та збирати на них кошти онлайн по принципу краудфандингу.
батькам – приймати участь в обговоренні потреб/витрат закладів освіти, виставляти пріоритети через голосування.
Посилання на сайт Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл: https://openschool.in.ua

  • 0
Добавлено: 30-08-2018, 10:59
0
860

Похожие публикации


Наверх