онлайн казино Украины

Чернігівщина готується до можливої надзвичайної газової ситуації

Чернігівщина готується до можливої надзвичайної газової ситуаціїТранспортування російського газу в країни Євросоюзу через територію України може припинитися на початку наступного року – такі реалії.

Зупинення транзиту енергоносія може призвести до змін або порушень у нашій системі газопостачання.

З цієї причини голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів у п’ятницю позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Мета – напрацювання плану заходів із забезпечення споживачів області природним газом у разі форс-мажору.

На засіданні комісії доповідали: начальник департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Чернігівської ОДА Володимир Кривенко, голова правління акціонерного товариства «Чернігівгаз» Алла Ярова, голова правління акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко, генеральний директор ТОВ «Фірма «ТехНова» Олексій Щербина.

Доповідачі інформували про стан справ на своїх підприємствах та у житлово-комунальному відомстві, ділилися досвідом роботи в подібних ситуаціях – адже проблеми «з трубою» виникають не вперше. За їхніми словами, теплогенеруючі та газопостачальні підприємства будуть готові до реагування на можливі форс-мажорні обставини в разі припинення транзиту газу і падіння тиску в газовій мережі. Подібний досвід Україна мала кілька разів на початку 2000-х років.

На випадок обмеження постачання природного газу є спеціальний наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яким регламентований порядок дій у разі обмеження постачання газу та оголошення кризової ситуації. Особлива увага приділяється роботі підприємств харчової галузі, закладам охорони здоров’я, рятувальних служб, правоохоронних органів та інших суспільно важливих служб. Також розробляються норми споживання газу до рівня технологічного мінімуму.

Як зауважила Алла Ярова, найперше в таких випадках треба дбати про населення, адже доводиться опускати температуру нижче санітарної норми. Турбує газовиків населений пункт Грем’яч Новгород-Сіверського району, де 119 споживачів отримують газ напряму з російської труби.

Спираючись на попередній досвід у подібних ситуаціях, в області зроблено аналіз помилок. І вони не повинні повторитися знову.

Голова правління акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко поінформував про стан справ на підприємстві та поділився досвідом виходу з ситуації, коли падає тиск газу в мережі. «Якщо не буде морозу – буде одне, якщо буде мороз – буде зовсім інше, – наголосив він. – Можливо, у деяких школах і садках доведеться зливати воду з опалювальної системи. Будемо діяти спільно з органами місцевого самоврядування».

Гендиректор ТОВ «Фірма «ТехНова» Олексій Щербина, зокрема, сказав: для роботи його підприємства багато газу не потрібно, бо основне паливо – вугілля. Його запас – у межах 60 тисяч тонн, що дасть можливість працювати місяць, у повному обсязі забезпечити потреби споживачів і виробляти електроенергію за планом, що є другим пунктом основної діяльності. Тут сподіваються на краще.

«Маємо розглянути всі можливі варіанти розвитку подій на випадок зниження тиску в системах газопостачання області, – резюмував голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – Ми повинні визначити й відпрацювати алгоритм дій органів влади та відповідних служб, щоб забезпечити стабільну роботу об’єктів критичної інфраструктури, функціонування підприємств, закладів із цілодобовим перебуванням людей».

За підсумком засідання комісії всі структурні підрозділи облдержадміністрації та спеціальні служби отримали завдання: у найближчий час розробити план реагування на надзвичайну ситуацію у разі виникнення проблеми з транзитом газу.

Окрім обговорення головного питання, комісія заслухала заступника начальника Управління ДСНС України в Чернігівській області В’ячеслава Вернидуба. Він доповів про стан утримання зовнішніх джерел протипожежного водопостачання в населених пунктах Чернігівщини. Остання перевірка показала не бездоганні результати: пожежних гідрантів і джерел протипожежного водопостачання в області 4845, із них несправних – 258. Найбільше непрацюючих гідрантів у Чернігові – з 1850-ти 181 несправний.

Козелецький, Чернігівський і Сновський райони мають найбільше непридатних до роботи пожежних гідрантів. За словами В’ячеслава Вернидуба, органи місцевого самоврядування не беруть до уваги ці об’єкти, самоусуваються від покладених на них обов’язків, тому кількість зовнішніх джерел протипожежного водопостачання зменшується. Тож роботи у надзвичайників не бракує.

  • 0
Добавлено: 16-12-2019, 08:14
0
466

Похожие публикации


Наверх