онлайн казино Украины

За державні гроші допомогти місцевому підприємництву: місія здійсненна

«Так, на свій проект ми отримали 5 мільйонів гривень від держави», –досить скромно, але з нотками гордості в голосі, каже керівник Агенції регіонального розвитку Чернігівської області (далі - АРР) Сергій Хоботня.

Сама ж Агенція створена лише два роки тому, втім уже входить у п’ятірку кращих в Україні. АРР – принципово нова організація з розвитку бізнесу. Вона є посередником між владою, громадськістю та бізнесом.

Особливий акцент діяльності АРР – на мале та середнє підприємництво (МСП). Адже частка таких підприємство у загальній кількості - 99,9%, а обсяг реалізованої ними продукції та послуг досягає 75% від загальнообласного показника. Поряд з тим, в області немає інституції, яка б координувала діяльність суб’єктів інфраструктури для МСП на обласному рівні, відсутній майданчик для комунікацій між сектором досліджень і розробок та підприємництвом. Таким майданчиком і прагне стати Агенція регіонального розвитку.

Перші кроки зробили до цього самі: сьогодні Агенція - це місце, де бізнес може не лише працювати, а й навчатися. Щотижня відбуваються певні тренінги. Тематику часто формують самі ж підприємці.

«Мені, як підприємцю-початківцю, важливо, аби «під боком» була людина чи структура, до якої можна звернутися за порадою чи роз’ясненням. Звичайно, в області є профільні управління та відділи, однак вони не стануть щоразу розмінюватися на поодинокий випадок. Тим паче, якщо мова йде не про бюджетоутворююче виробництво, - ділиться Ігор з Сосниччини. – В Агенції ж можна не просто отримати необхідні знання, а й знайти партнерів».

Підприємець зауважує, що завдяки консультаційній роботі Агенції, зміг розібратися в податкових новаціях, таким чином вберігши свою справу від провалу ще на старті.

«Щоб не говорили про користь безконтактних системи надання послуг (таким чином знижується ризик корупційної діяльності - ред.), однак підприємцю, який лише «розкручується» необхідне живе спілкування. Дістатися посадовців не так вже й просто. А тут от він, та ще й з відповідями на твої питання», - пояснює пан Ігор.

Очільник АРР вирізняючим фактором діяльності вважає зацікавленість в абсолютно різних галузях.

«Ми, разом з Чернігівським національним технологічним університетом (співзасновником Агенції - ред.) є майданчиком для роботи ІТ-кластеру в області», – акцентує Сергій Хоботня.

«Крім того, ми самі відкриті до нових знань та беремо участь у різноманітних навчальних проектах зокрема за підтримки ЄС. Саме чергове навчання у рамках ініціативи FORBIZ і стало основою написання проекту створення Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Чернігівської області. Проект виборов фінансування у Державного фонду регіонального розвитку», – додає керівник Агенції.

EU4Business|FORBIZ фінансується ЄC та впроваджується консорціумом GFA. Загалом проект покликаний адаптувати регіональні та місцеві стратегії розвитку до національної Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва.

Чернігівщина – пілотний регіон, на основі якого створювалися рекомендації для всіх областей України. Обрали Сіверщину з огляду на активне покращення бізнесклімату за останні кілька років як в регіоні загалом, так і в обласному центрі зокрема: підвищення рівня інвестиційної привабливості до uaINV4 (високий рівень); зростання кредитного рейтингу до рівня uaBBB+; 6 місце у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

Програма FORBIZ реалізовувалася у два етапи: розробка стратегічних документів з розвитку МСП та створення конкретних Планів заходів з їх реалізації. Під час другого етапу і було написано проектну заявку щодо створення Центру підтримки МСП, яка виборола фінансування Державного фонду регіонального розвитку.

Як відзначають фахівці, за історію існування ДФРР (з 2012 року), Центр підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Чернігівської області – перший справді розвитковий проект.

Що планується зробити у рамках проекту? Створити постійно діючий Центр на базі Агенції регіонального розвитку Чернігівської області. Зробити відповідне технічне оснащення та організувати діяльність бізнес-акселератора, коворкінг зони, інноваційної лабораторії-майстерні. Тут планують налагодити координацію діяльності між МСП та всіма організаціями, які відповідають у тій чи іншій мірі за інфраструктуру підтримки підприємництва області. А ще надавати інформаційно-консультативну, менторську та експертну підтримку представникам МСП області.

Для кого створюється Центр? Для сприяння МСП, залучення інвесторів, венчурних фондів, міжнародних фінансових організацій. Окремо планують залучити молодь, дослідників, винахідників та інноваторів, а також підприємців-початківців.

«Агенцію надихає створення Центру. Також це є чудовим прикладом для молодих і амбітних, що вже згодом тут працюватимуть. Усе можливо. Для цього варто мати бажання і достатньо наполегливості. Місія здійсненна», - зауважує Сергій Хоботня.

  • 0
Добавлено: 14-08-2019, 08:52
0
453

Похожие публикации


Наверх