онлайн казино Украины

Скандал у Самопомочі: ТВК відмовилась підтримати «очищення» партії Садового

Скандал у Самопомочі: ТВК відмовилась підтримати «очищення» партії СадовогоЯк вже повідомляла Свобода ФМ, партія Самопоміч у Чернігові ініціювала процедуру «очищення», тобто відкликання свого депутата міської ради Андрія Заїку.

При цьому наступні кандидати у списку масово пишуть заяви про відмову від депутатства.

Факти, про які писали журналісти Свобода.ФМ, підтвердились на засіданні чернігівської територіальної виборчої комісії учора, 7 листопада.

Голова комісії оприлюднила інформацію та підтвердила, що Дмитро Койдан і Максим Цирулін, які йдуть наступними у списку Самопомочі після депутата Заїки, подали до ТВК заяви про відмову від мандату. Втім особисто на засідання комісії вони не з’явились.

На тому, що комісія має задовольнити заяви без присутності Койдана та Цируліна, наполягав член ТВК від Самопомочі Олександр Гашпар. Його аргументи підтримали представники «Нашого краю» та БПП. Втім, проти були представники «Батьківщини» та Радикальної партії. В результаті жодних рішень комісія не прийняла.

«Сьогодні ж сталась абсурдна ситуація, адже деякі представники міської виборчої комісії (а це були представники комісії за квотами РПЛ та ВО "Батьківщина") вирішили порушити право кандидатів на скасування їх реєстрації і їх право на вихід з виборчого списку місцевої організації», - прокоментував результати засідання сам Олександ Гашпар у Фейсбуці. На йому думку, міська виборча комісія «знову стала майданчиком для зведення політичних і навіть особистих рахунків, адже деякі члени комісії все ніяк не можуть позбутися думки, що вони мають керуватися не партійними інструкціями тих партій, які їх делегували до складу комісії, а керуватися принципом верховенства права і законності».

Що це – право людини відмовитись від мандату чи маніпулювання голосами виборців – думки чернігівців розділились. Деякі припускають, що справжня мета «Самопомочі» завести в раду Олесю Тимошник, яка нещодавно очолила міську організацію партії. З іншого боку - це можна вважати зрадою виборців, які віддавали свої голоси за певного кандидата, а їх вибір заміняють партійним рішенням. Таку думку, зокрема, висловив Павло Пущенко.

«Якщо ми підходимо не з юридичної , а моральної сторони, то кандидати брали публічні зобов’язання перед виборцями. Тому мають публічно пояснити чому відмовляються від виконання обіцянок. Бо виглядає на протягування потрібного партії кандидата до міськради. І приклад Вовка тут показовий».

  • 0
Добавлено: 9-11-2018, 08:55
0
593

Похожие публикации


Наверх