онлайн казино Украины

Перші кроки «Самопомочі» в Чернігівській міській раді

Перші кроки «Самопомочі» в Чернігівській міській радіЗа результатами виборів до міської ради від політичної партії Об’єднання «Самопоміч» проходить п’ять депутатів, у тому числі, і кандидат в мери Володимир Зуб та 1-й номер в списку – голова Чернігівської міської організації Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Ольга Хоніч.
Новообрані депутати міської ради та народний депутат Верховної Ради України від «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова розповіли про перші кроки фракції «Самопоміч» в Чернігівській міській раді.
По-перше, це робота над максимальною прозорістю та публічністю місцевої влади. «Об’єднання «Самопоміч» завжди виступає за те, щоб громада більше знала та впливала на процес прийняття рішень. А для цього в Регламент Чернігівської міської ради, Положення про комісії міської ради та Статут територіальної громади міста Чернігова мають бути внесені суттєві зміни. Насамперед, це запровадження можливості он-лайн трансляції засідання сесій, комісій, звітів комунальних підприємств, будь-яких інших нарад органів міської ради, а також громадських слухань і обговорень. Крім того, необхідно передбачити зручний механізм доступу громадян до будь-яких засідань комітетів виконавчої влади.
По-друге, це прозора й ефективна кадрова політика. Справа в тому, що за довгі роки правління містом депутати міськради та громада фактично були позбавлені впливу на ті чи інші кадрові призначення. Необхідно, щоб чиновників, які несуть відповідальність за розподіл бюджету та реалізацію тих чи інших програм, обирали шляхом прозорого конкурсу. Також важливим фактором є входження до виконкому міської ради представників незалежних громадських організацій. Адже цей орган довгі роки був не колегіальним, а «ручним».
По-третє, це ефективна бюджетна політика та прозорість бюджетних витрат. Бюджетні витрати мають базуватися на Стратегії розвитку міста. Має бути чітка та прозора структура бюджету, з якою будь-який бажаючий мешканець Чернігова зміг би ознайомитись на сайті. Громадяни мають розуміти, скільки у місцевий бюджет надійшло коштів з продажу землі, майна, оренди, податків на доходи фізичних осіб, тощо. Також повинна бути чітко розписана видаткова частина бюджету, щоб люди знали скільки коштів було витрачено і найголовніше – куди саме.
По-четверте, це запровадження електронного самоврядування. Електронні звернення у Чернігові повинні стати нормою життя. Влада постійно повинна бути на зв'язку з мешканцями міста. Тільки так вона буде дійсно прозорою та ефективною.
І найголовніше, це постійний антикорупційний контроль. Для цього необхідно створити Комісію боротьби з корупцією, яка має перевіряти усі проекти рішень на їх корупційну складову. Адже всі ми знаємо, що більшість земельних рішень – так чи інакше мають порушення.

Похожие публикации


Наверх