онлайн казино Украины

Чернігівські КП щось приховують?

Чернігівські КП щось приховують?«Найбільший показник оприлюднення усієї публічної інформації про комунальні підприємства – 55% від необхідної», – заявив Сергій Старченко, керівник ГО «Центр політичних студій та аналітики».

У грудні 2017 року міськрада опублікувала лише 27,5% інформації.

Наприкінці лютого 2018-го міська рада внесла зміни до положення «Про забезпечення прозорості діяльності комунальних підприємств». Це зробили аби привести його у відповідність до постанови Кабміну № 835 та Господарського кодексу. Список фінансової та програмної документації, що мають оприлюднювати про КП оновився.

На початку грудня лише 27,5% інформації про КП опублікували на офіційних веб-порталах міської ради та підприємств. До кінця жовтня цей показник зріс до 55%. Змінилися й лідери оприлюднення, якщо їх можна так назвати.

На перше місце піднялося КП «Зеленбуд» – 55% оприлюдненої інформації,
на другому КП «Чернігівводоканал» – 50%,
на третьому – «Паркування та ринок», «Шкільне» - 47,5%,
на четвертому «Будинок книги» – 40%.

Незважаючи на збільшення об’єму оприлюдненої інформації, її загальний стан залишається незадовільним. Значна частина даних, що не опублікована, стосується реєстрів боргових зобов’язань, фінансової звітності та преміювання керівників КП.

«Зеленбуд», «Шкільне», «Паркування та ринок», «Чернігівводоканал», «Чернігівське тролейбусне управління» не надали інформації щодо преміювання своїх керівників та працівників.

Експерти ГО «Центр політичних студій та аналітики» вбачають у цьому можливе порушення законодавства України. Закон «Про відкритість публічних коштів» вказує на те, що підприємства повинні звітуватися за використання публічних коштів – бюджетні гроші й всі фінанси, що комунальне підприємство заробило самостійно.

Квартальні та інші фінансові звіти (навіть якщо є) опубліковані не в машиночитному форматі, як цього вимагає законодавство України. Та й наявність такої інформації дає мінімальне розуміння громадянам фінансового стану КП.

На даний час на сайті Чернігівської міської ради можна візуально ознайомитись з станом комунальних підприємств завдяки модулю “Комунальні підприємства”, розробленому Центром “Ейдос”.

«Комунальні підприємства повинні донаповнити свої сайти публічними даними й зробити їх машиночитними, як цього вимагають закони України. Більше того всі дані мають бути зрозумілими для громадян, адже всі КП створені за їхні кошти й громада є власником підприємств», - додав на завершення Сергій Старченко.

* Матеріал створений в рамках реалізації проекту «Прозорі комунальні підприємства», який реалізується Центром «ЕЙДОС» за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні в рамках Програми MATRA.

  • 0
Добавлено: 1-11-2018, 08:50
0
700

Похожие публикации


Наверх