онлайн казино Украины

Щоб будівництво розвивалось, має бути прозорим

Щоб будівництво розвивалось, має бути прозорим11 липня за ініціативи Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області відбувся круглий стіл для представників проектних організацій і уповноважених органів з питань містобудування та архітектури регіону.

В обговоренні актуальних питань будівельної галузі під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Сергія Сергієнка взяли участь начальник Управління ДАБІ у Чернігівській області Тетяна Андрєєва, начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Олександр Дмитрюк, заступник начальника Управління землеустрою та охорони земель Держгеокадастру в Чернігівській області Ігор Пузан.

Раціональний розвиток територій по всій країні неможливий без чітких правил забудови – державних будівельних норм. На часі впровадження нових ДБН, що регламентуватимуть такі важливі для громад питання, як планування територій населених пунктів, проектування закладів освіти, дошкільних навчальних закладів, вулиць і доріг.

Так, у містобудуванні з’являються нові лінії обмеження забудови. Зокрема, висотності («блакитні лінії»), забудови в зелених зонах («зелені лінії»), забудови щодо безпеки евакуації («жовті лінії»), обмеження щільності та поверховості. Серед іншого – обмежуються паркування на тротуарах та дорогах, встановлюються норми щодо безпекового облаштування доріг («острівці безпеки», захисні огородження на зупинках громадського транспорту). Оновлений ДБН щодо шкільних будівель передбачає обов’язкове облаштування інклюзивного простору, впровадження енергоефективних заходів, збільшення площі навчальних класів.

Не менш актуальними наразі є питання ролі містобудівної документації на місцевому рівні для розвитку територій, а також дотримання законодавства під час видачі містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів забудови земельних ділянок.

«Ефективне вирішення завдань реалізації реформ органів місцевого самоврядування і територіальної організації влади неможливе без сучасної містобудівної документації, яка врегульовує планування і забудову територій, визначає цільове призначення земель. Саме наявність та дотримання містобудівних вимог є запорукою гармонійного розвитку населених пунктів області», – зазначив заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Сергієнко.

Зі свого боку, начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Олександр Дмитрюк візначив, що містобудівний кадастр є інструментом управління розвитком територій, що гарантує порядок розробки та затвердження містобудівної діяльності на місцевому рівні.

«Важливою складовою успішного розвитку будівельної галузі є прозорість і зрозумілість процесів усіма задіяними учасниками. З цією метою відбулося реформування дозвільної системи, що на рівні закону усунуло всі можливі ризики. Сучасна ДАБІ має ціль стати партнером забудовників у якісному веденні будівельних робіт», - підкреслила начальник Управління Держархбудінспекції у Чернігівській області Тетяна Андрєєва.

  • 0
Добавлено: 13-07-2018, 14:07
0
629

Похожие публикации


Наверх