онлайн казино Украины

Громадські слухання щодо Валу: чи то не говорили, чи не почули

Громадські слухання щодо Валу: чи то не говорили, чи не почулиА що ж громадські слухання (давайте скоротимо. скажімо, до «громслухи») щодо реконструкції в історичному центрі Чернігова - на Валу й центральній парковій алеї, що відбулися ввечері у п’ятницю, 8 грудня?

Та нічого. Тобто громслухи все ж таки відбулися, але толку з того – ніхт конкретики ніякої.

Активісти заявляють, що їх не почули.

А з сірої будівлі міськради – що їм нічого не запропонували.

Останнє певною мірою навіть свята правда. Бо що можуть запропонувати жителі міста, котрі прийшли на слухання готового, виконаного на замовлення, проекту? Інший проект? Ким і на яких «громадських засадах» виконаний?

Перли

«Пані Мазур, я думала, ви архітектор...» ©
«Рахувальна комісія, яка авторитетно рахує» ©
«Ми почуємо кожного. Вимкніть мікрофони» ©
Актив

Сергій Безбородько пише:

Галерку заняли люди, которые спрашивали: "а что нужно делать?". На входе ловили за руку женщин, которые регистрировались и тут же уходили домой. Таким образом нас было 299 человек по спискам, по ощущениям – не больше 200. Соответственно, чтобы принять решение, согласно положения, которое нам доблестно зачитали, необходимо было 150 голосов. Предложили провести сигнальное голосование, чтобы понять, сколько вообще людей в зале – "нет, у нас у положение".

Невозможно улучшить то, что изначально неправильно. 99% правок – это новый проект. Именно на новом открытом конкурсе эскизных проектов мы вчера и настаивали. Почему эскизном? Потому что он не требует детальной проработки и позволит собрать массу идей от разных студий. А рабочий проект, если очень сильно хочется, можно оставить для местных подрядчиков, его можно будет легко контролировать, имея на руках грамотный эскиз.

Нам говорят, что конкурс затянется на год. Спешат до следующих выборов. Но Аллея героев была без ремонта десятки лет. И еще год простоит. С Зеленой сценой, Литерой, клубом пенсионеров и ярмарками хенд-мейда. Гости обращают внимание в первую очередь не на внешний вид, а на содержание.

Принимать проект в существующем виде – большая ошибка и три шага назад в развитии города. Вносить правки бессмысленно. За такими аллеями к нам не поедут поляки, вряд ли вернуться словаки, а молодежь еще больше задумается о смене прописки. Какой смысл тратить свою энергию в городе, где твое мнение ничего не стоит

Вчера была прекрасная атмосфера. У меня было ощущение, что мы на парламентских слушаниях где-то в Великобритании, а не в Чернигове. Я до конца был уверен, что здравый смысл победит и хочу поблагодарить всех, кто пришел. В этот раз не вышло. Но еще есть масса демократических инструментов показать наше мнение.

Ольга Палькова-Свірчевська із зали громслухів:

Пані мазур перевищила регламент майже на 10 хвилин, а людям затикають рота. Головуючий просто перебиває виступаючих, як в дитсадку.
Пані Мазур не в курсі, що в різних регіонах України різні орнаменти вишивки.

Тетяна Романова, депутат Новозаводської райради:

«В будь-якій незрозумілій ситуації - створюй робочу групу!». Це короткий висновок Громадських слухань у Чернігові щодо проектів реконструкції Валу та Алеї Героїв. Принаймні у мене такі враження склалися.

Формально ніяких результатів не дали ці Громадські слухання. Жодного рішення не прийнято. Але ми на правильному шляху.
Чітка та аргументована позиція активістів, долученість урбаністів, істориків, архітекторів до процесу та здоровий глузд дали свої результати. Вірю, що підходи в майбутньому до суспільно-важливих питань будуть змінюватись. Але питання Валу та Алеї Героїв ще не закриті. Далі буде.

Андрій Тіток:

2 з половиною години фарсу. Що б там потім не розповідали, більшість з присутніх таки проголосували проти проекту реконструкції Алеї героїв. Не забувайте про це, коли заливатимуть про покращення, які підтримують чернігівці.
Суб’єктивно, але найгірше для міської влади за результатами цих громадських слухань те, що вона налаштувала проти себе доволі значну частину активних чернігівців. Мова про тих, хто раніше був цілком лояльний, або, принаймні, не ставив тавро #зрада на все, що до цього у місті робилося.

Однак це в жодному разі не говорить про значні електоральні втрати, адже абсолютна більшість задоволені тим, що «щось робиться».
Міськрада

«Слухання відбулися, але жодного рішення не ухвалили», – основний сенс повідомлення про громслухи від Чернігівської міськради, наведене нижче.

Попри відсутність рішення громадських слухань, міська влада готова до діалогу та співпраці з усіма представниками громадськості, але на засадах конструктивного діалогу, а не ультиматумів.

Правовий бік:

У місті Чернігові чинними є правила проведення Громадських слухань, прийняті рішенням депутатів міської ради 29 жовтня 2009 року. Це рішення, а також затверджене ним Положення про громадські слухання у м. Чернігові, є в загальному доступі на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради.

Ці документи приймалися Чернігіською міською радою за пропозицією громадських організацій. За основу бралися типові Положення, розробленими Українським центром політичних досліджень.

Відповідно до пункту 4.12. цього Положення, за результатами обговорення питань, винесених на громадські слухання, їх рішення (звернення чи рекомендації) ухвалюються простою більшістю голосів від числа зареєстрованих на громадських слуханнях осіб.
Ця правова норма виявилася актуальною при проведенні 8 грудня громадських слухань на тему: «Обговорення реконструкції Алеї Героїв та проекту реконструкції парку ім. Коцюбинського».

Послідовність подій:

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко ініціював ці громадські слухання і 10 листопада видав розпорядження про їх проведення. Майбутні громадські слухання широко анонсувалися шляхом повідомлень в ЗМІ.

Представники міської влади неодноразово заявляли, що мета слухань - врахувати пропозиції громадськості та удосконалити проекти, розроблені місцевими архітекторами. Говорилося про те, що, враховуючи наші погодні умови, роботи з реконструкції зможуть розпочатися не раніше середині квітня, тож від 8 грудня є достатньо часу для внесення можливих змін у проектну документацію ще до проведення тендерів.
Проекти реконструкції Алеї Героїв та капітального ремонту парку ім. Коцюбинського вже були презентовані на Архітектурно-містобудівній раді (яка складається з фахівців-архітекторів, але теж є громадським дорадчим органом) і схвалені нею. При цьому архітектори вже висловили щодо них свої зауваження і внесли корективи. Але завдяки громадським слуханням конструктивні пропозиції, які здатні покращити запропоновані проекти, могли бути зібрані від більшої кількості чернігівців. За 2 тижні до слухань міська рада розмістила на сайті проектну документацію та візуалізацію запропонованих змін.

Вже напередодні громадських слухань до міської ради почали надходити такі пропозиції від окремих громадян та ініціативних груп у письмовому вигляді – переважно щодо проекту для Валу. Навіть за суб’єктивною попередньою оцінкою, більшість цих пропозицій за своєю якістю була вартою підтримки і врахування. Це давало надію на конструктивний і плідний захід.

Восьмого грудня на час початку громадських слухань для участі в них зареєструвалося 299 чоловік. Спочатку більшістю затвердили регламент слухань, який розробила та одноголосно схвалила робоча група (Павло Пущенко, Сергій Черняков, Сергій Гривко, Сергій Калюжний, Олександр Атрощенко, Ярослав Куц та Василь Міненко).

Далі презентували проект реконструкції «Алеї героїв». З доповіддю виступила Тетяна Мазур - керівник архітектурної майстерні, яка розробила проект. Вона розповіла про основні деталі проекту та відповіла на запитання.

Було очевидним, що частина присутніх на громадських слуханнях по-своєму розуміють механізм і мету їх проведення – очевидно, плутаючи їх з мітингом. На жаль, частина учасників відверто демонструвала брутальну поведінку. Попри це, всі бажаючі взяти слово отримали таку можливість.

Враховуючи зауваження, частина з яких не була сформульована чітко, головуючий (заступник Чернігівського міського голови Олександр Атрощенко) запропонував створити робочу групу для доопрацювання проектів.

Але ця пропозиція не знайшла підтримки. Натомість, деякі учасники громадських слухань почали вимагати взагалі скасувати проект Алеї героїв та оголосити новий конкурс. Олександр Атрощенко зауважив, що це забере 2 роки часу та не факт, що ми матимемо якісно кращий проект в результаті конкурсу. Як приклад він навів історію з Меморіалом захисникам України, яка досі триває і конкурс оголошено вдруге. Станом на зараз управління архітектури отримало нуль заявок.

Але політичні амбіції та неналаштованість деяких учасників громадських слухань на діалог і співпрацю призвели до того, що жодної констурктивної позиції висловлено не було. Учасники вимагали лише одного - скасувати проект та почати процедуру оголошення конкурсу ескізів і лише після цього замовляти новий проект.

Олександр Атрощенко поставив цю пропозицію на голосування. Але й вона не набрала необхідної згідно з Положенням більшості голосів: лише 99 за замість необхідних мінімум 150.

Після цього слухання зайшли в глухий кут. По суті, вони були зірвані учасниками, які вимагали скасування проекту та не хотіли чути альтернативних думок. Після цього голосування головуючий змущений був закрити слухання.

Що далі?

Позицію міської влади щодо проведених слухань та подальшого проектів висловив заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако:

«Ще 2-3 дні тому я читав конструктивні пропозиції громадськості та радів. Ми зустрічалися з проектантами і більшість із них домовилися врахувати, по частині - провести обговорення. Це стосувалося і дитячого майданчику та фонтану на Валу, тактильної плитки, велопарковки і так далі. Саме з таким, конструктивним настроєм ми готувалися до громадських слухань.

Але на жаль, напередодні слухань позиція активістів кардинально змінилася і під час слухань жодної пропозиції внесено не було. Тому, на жаль, проведені слухання стали втраченою можливістю для Чернігова. Ми могли конструктивно допрацювати проекти, але непотрібний нав'язаний деякими їх учасниками дух протистояння та ультиматумів не дозволив це зробити.

Незважаючи на такий результат, я пропонуватиму створити робочу групу по допрацюванню запропонованих проектів. Її задача - узагальнити всі пропозиції та разом з замовниками внести зміни до проектів ще до початку робіт.

Двері відкриті, зголошуйтеся! Повторюся, проекти далеко не ідеальні та потребують змін. І в цьому з чернігівцями ми однодумці!»

  • 0
Добавлено: 12-12-2017, 09:44
0
580

Похожие публикации


Наверх