онлайн казино Украины

Кубічний цирконій, фіаніт, кристал Swarovski і циркон – чим вони відрізняються?

 

Візуально визначити різницю між цими каменями та кристалами досить складно, особливо пересічному споживачеві. Та навіть не кожен продавець ювелірних виробів не завжди може пояснити, яка різниця між простим цирконієм і кубічним. А питання чи є відмінність між кристалами Swarovski і фіанітами, і в чому вона заключається взагалі здається майже алхімічним. Консультанти Злато допоможуть вам розібратися з цими усіма особливостями і так ви точно будете знати, з яким каменем у вас прикраса і в чому її відмінність.

Фіаніт, кубічний цирконій та діоксид цирконію

Фіаніт – це штучний камінь який був створений в лабораторії в 1968 році. Він дуже схожий по своїм параметрам до діаманта (але це не діамант). Так, фіаніт досить міцний, щільний, може переломлювати світло і стійкий до хімічного впливу. Але це не діамант і взагалі це штучно вирощений матеріал.

А чому фіаніт? Тому що його створили у Фізичному Інституті Академії Наук (перші літери назви закладу де винайшли такий штучний діамант і стали основою його назви).

З вищесказаного стає зрозумілим що фіаніт це не дорогоцінний камінь бо він штучно вирощений кристал діоксину цирконію.

В 1973 описали технологію вирощування фіанітів, а буквально через три роки потому його почали вирощувати же у промислових масштабах. Так 1990 рік це 50 000 000 каратів вироблених фіанітів. Погодьтеся чимало. А ще крім того що вирощувати фіаніти не дуже й складно, їм ще можна надавати різних відтінків. Додали мідь - камінь став з жовтим відтінком, використали титан – фіаніт вже набув золотисто-коричнюватого забарвлення. За допомогою хрому фіаніт можна зробити зеленим. Таке різноманіття і невисока ціна зробили з цього «каменю» справжню зірку, особливо коли мова йде про прикраси рівня мас маркет. До речі, якщо підібрати підходящу техніку огранування і вибрати камінь «максимально чистий», ви будете вражені його красою.

Вивчаємо таблицю Менделєєва

А точніше один із її елементів – метал Цирконій, який позначається в цій таблиці як Zr.  Це метал срібного кольору. Його номер в таблиці Менделєєва 40. Він має дуже високу температуру плавлення + 1850гр і майже не вразливий для корозії. Тому його основна сфера використання – ядерна енергетика. А пересічні споживачі його можуть зустріти у феєрверках. Також використовується цей метал в стоматології.

Це метал але  не дорогоцінний то до чого тут ювелірна справа? Оксид цирконію має три форми і одна з них – кристалічна. Для створення кристалу кубічного цирконію проводять нагрівання порошку оксиду цирконію, а для того щоб отримати колір – додають хром, вандій тощо. Отже тепер різниця між штучно вирощеним фіанітом і цирконієм стає очевидною.

А що тоді циркон?

Циркон – це натуральний камінь, який створила Природа. Він відрізняється прозорістю, чистотою і переломлює світло. Тому за цими показниками він нагадує алмаз. В східних країнах його так і називають «молодший брат діаманта». Та на відміну від старшого брата циркон дуже крихкий (тендітний) і пошкодити його дуже легко. Щодо кольорової палітри, то циркони можуть мати зеленуваті, жовтуваті та коричневі відтінкові варіації. Походження каменю вулканічне. Тому найбільші його родовища знаходиться там де «живуть і діють вулкани»: Норвегія, Шрі-Ланка, Таїланд, В’єтнам. Кольорова палітра каменів різноманітна, але якщо є серед цієї феєрії свої фаворити, то це камені червоного кольору – гіацинти та яскраво-жовті екземпляри – жаргони.

Існують також циркони світлочутливі. Такі екземпляри стають прозорими, коли світло і набувають свого індивідуального кольору у темноті.

Swarovski – кристали та фіаніти

Кристали Swarovski – це прозорий кришталь, який обробляється по особливій технології. До кришталю додають кварцовий пісок, сурик та поташ. Але точна формула тримається у секреті. Саме тому підробити кристали Swarovski ще нікому не вдалося. Це унікальний матеріал і у нього немає аналогів.

Фіаніти Swarovski – це камені, які штучно вирощені по технології, яку виробник викупив у СРСР. Але виробник додав свою родзинку і почав використовувати технологію огранування, як при роботі зі справжніми діамантами, тому камені Сваровскі Zirconia коштують дорожче ніж звичайні фіаніти.

Вони справді, дякуючи цьому «діамантовому огрануванню», мають більш красивий вигляд, вражають блиском та красою. Тому ювелірні вироби з використанням таких декоративних елементів користуються попитом у всьому світі.

Ще не так давно відома мануфактура продавала свої Фіаніти Zirconia іншим ювелірним виробникам. Але ситуація змінилася тому сучасний споживач можне знайти ці унікальні камені тільки у виробах Сваровскі.

Замість висновків

Кубічний цирконій та фіаніт  – це один і той самий штучно вирощений камінь (це його дві різні назви).

Циркон – рідкісний натуральний мінерал.

Цирконій – метал сріблястого кольору.

Кристали Сваровскі – гірський кришталь, який пройшов технічний апгрейдинг.

Фіаніти Swarovski – штучні камені але з фірмовим діамантовим огрануванням.

Консультанти Zlato впевнені, що тепер ви точно не заплутаєтеся у цих схожих на перший погляд назвах і поняттях.

Джерело: https://zlato.ua/news/tips-for-choosing/cubic-zirconia-rhinestone-and-zircon-what-is-the-difference/

Похожие публикации


Наверх