онлайн казино Украины

Пожежа або пилова буря: чому Чернігів затягнуло «смогом»

Протягом понеділка, 21 червня мало хто з чернігівців не помітив, що над містом нависла дивна жовтувата хмара. Деякі запідозрили, що це смог, який виник через пожежі. Проте, характерного запаху в повітрі не відчувалося. Ми вирішили розібратися, що ж це все таки було.

Працівник пресслужби обласного управління ДСНС Олександр Івченко розповів, що пояснити природу явища йому складно, однак він упевненістю може сказати, що пожежі тут точно ні до чого. За його словами, в цей час горіла лише невелика площа підліску неподалік Гончарівського. Однак, диму було не достатньо для того аби досягнути Чернігова та ще й затягнути місто.

Черговий синоптик центру гірометеорології розповіла, що над Черніговом було не що інше, як пилова буря. Справа у тому, що тривалий час над областю не було дощів та й взагалі погода була досить спекотна і посушлива. До того ж, 21 червня над містом був поривчатий вітер, що дмухав зі швидкістю 9 метрів на секунду.

Однак, за її словами, буря не була занадто потужною для того аби зашкодити людям. Так, ми могли спостерігати її наслідки лише візуально.

Подібні явища для Чернігова хоча й нечасті, проте раніше вже траплялися.

Натомість, ближче до вихідних над областю мають пройти дощі, тож після них повторення явища чекати не варто.

Однак, пилова буря пройшла не лише над Черніговом. Так, якщо вірити супутниковим знімкам, хмара зачепила практично всю лівобережну Україну зі столицею включно. І зародилася вона не в наших степах, а в далекій Астраханській напівпустелі. Власне, наукова назва пилових бур саме на наших теренах зветься Астраханським суховієм.

Вони регулярно, хоча і з різною інтенсивністю, повторюються щонайменше останні 20 років.

Подібні явища небезпечні для здоров'я людини але не смертельні. Звичайно, що під час пилової бурі перебувати на відкритій територію протягом тривалого часу не варто.

Похожие публикации


Наверх