Міліція відкидає звинувачення у доведенні до самогубства 25-річного чоловіка

Міліція відкидає звинувачення у доведенні до самогубства 25-річного чоловікаУМВС України в Чернігівській області офіційно повідомив, що 15 червня на території с. Здрягівка Бутівської сільради співробітники райвідділу проводили оперативно-профілактичні заходи.

У ході відпрацювання на території садиби місцевого жителя, 27-річного Володимира, на прилеглій до будинку земельній ділянці серед картоплі було виявлено 30 рослин, схожих на рослини конопель.

Виявлені рослини в присутності двох понятих та господаря було зірвано, перераховано та поміщено до картонної коробки, яку було опечатано та направлено на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області.

Господар добровільно надав пояснення стосовно походження даних рослин. Працівники міліції задокументували факт росту на присадибній ділянці дикорослих наркомістких рослин. Їх наявність фактично, є вчиненням з боку господаря ділянки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.106-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення («невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку). Стаття передбачає накладення штрафу на громадян від 9 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Після цього працівники міліції поїхали з села. При цьому ні власник ділянки Володимир, ані жодна інша особа ними не затримувалася.

Водночас о 17-40 год. того ж дня до Городнянського РВ УМВС надійшло повідомлення про те, що у с. Здрягівка покінчив життя самогубством через повішення 25-річний Руслан - молодший брат чоловіка, у якого годиною раніше на присадибній ділянці були виявлені рослини конопель.

Під час перебування працівників міліції на братовій земельній ділянці цей молодий чоловік протягом певного часу знаходився там же та спілкувався з ними. Це дало односельцям підстави стверджувати про нібито вчинений на нього моральний і фізичний тиск з боку працівників міліції, що могло стати причиною самогубства.

Такі твердження мешканців с. Здрягівка знайшли своє відображення в зазначених публікаціях і телевізійних сюжетах.

Перевіркою встановила:

Згідно з лікарським свідоцтвом, смерть настала від механічної асфіксії внаслідок повішення. Крім трансгуляційної борозни на шиї, виниклої в місці стискання її мотузкою, ніяких інших тілесних ушкоджень на тілі загиблого не виявлено. Цю інформацію повністю підтверджує завідувачка місцевого фельдшерсько-акушерського пункту, яка була присутня при огляді трупа.

Співробітники міліції збирались матеріали для притягнення до адміністративної відповідальності, про що було повідомлено обох братів. Мова про кримінальну відповідальність не велася.

Встановлено також, що після відбуття працівників міліції з с. Здрягівка Руслан, за попередньою домовленістю, потруїв жуків на картопляній ділянці місцевого депутата. В подальшому за домовленістю він мав виконувати подібні роботи в іншому господарстві. Однак через 4 години його знайшли повішеним.

Матеріали перевірки були направлені в прокуратуру Городнянського району.

22 червня 2012 року для усебічної, повної та об'єктивної перевірки обставин смерті, усунення наявних протиріч у свідченнях односельчан, яке можливе лише шляхом проведення слідчих дій, прокуратурою Городнянського району порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 120 Кримінального кодексу України («доведення до самогубства»).

Слідство триває та знаходиться на особистому контролі у прокурора Чернігівської області. Про результати розслідування буде повідомлено окремо - зазначає центр зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області.шаблоны для dle 11.2

Добавлено: 27-06-2012, 11:02
0
0

Похожие публикации


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наверх