онлайн казино Украины

Сергій Березенко: Кроки назустріч створенню ОСББ можуть покращити життя кожного чернігівця

Сергій Березенко: Кроки назустріч створенню ОСББ можуть покращити життя кожного чернігівцяЗа ініціативи Сергія Березенка, кандидата у народні депутати України по 205-му округу, у нашому місті розпочалася серія круглих столів, присвячених питанням функціонування Об’єднань співвласників багатоповерхових будинків.
У вівторок відбулася перша зустріч, на якій були присутні представники Ради регіонального розвитку області, юристи, голови ОСББ, чиновники та журналісти.
Обговорювали можливості розвитку ОСББ в Чернігові, перспективи таких об’єднань та важливість їх створення.
За словами учасників, сьогодні ОСББ – єдина альтернатива ЖЕКам, які вже давно не справляються зі своїми обов’язками по обслуговуванню будинків. Сьогодні держава повинна іти назустріч громадам, які хочуть об’єднуватись та самі розпоряджатись спільний майном.
Практика ОСББ поширена в усьому світі, а їхні переваги відомі давно. ОСББ даєможливість самостійного господарювання на своїй території. Учасники ОСББ мають право самі управляти власним будинком, обирати постачальників послуг та відмовлятися від них у разі неякісного обслуговування.
Вони можуть заробляти гроші на власному будинку, наприклад, здаючи в оренду приміщення чи прибудинкову територію, розміщувати рекламу тощо. Розпоряджатися цими коштами на власний розсуд, залучати спонсорів та брати участь у різних заохочувальних державних програмах.
За словами голови ОСББ «Шевченка 32» Дмитра Адаменка, сьогодні у Чернігові дуже мало таких об’єднань: більше десятка з двох тисяч будинків. – У Ніжині, наприклад, 80% житлового фонду складають саме ОСББ, і там уже давно не зважають на ЖЕКи, – розповів пан Адаменко.
– З 1 липня увійдуть в силу зміни в законодавстві, за якими ЖЕКи не зможуть витрачати державні кошти на ремонт будинків. Це буде виключно проблемою мешканців. Люди зіткнуться з тим, що їм за власний рахунок доведеться ремонтувати дахи, ліфти, – розповів голова ОСББ «Реконструкція» Максим Конашевич.
За його словами тут якраз потрібно переймати досвід ОСББ, які самі розпоряджаються своїм майном і ні від кого не залежать.
Учасники зустрічі вирішили, що власникам ОСББ необхідно об’єднатись, створити представницький орган, розробити програму та внести її на розгляд Міської ради. На їхню думку, місцева влада повинна підтримувати ініціативи громади, заохочувати чернігівців об’єднуватися в ОСББ, допомагати. Можливо зменшенням орендної плати за землю чи іншими преференціями. Тільки за таких умов можна буде вирішити багато проблем, які пов’язані з житловим фондом міста.
Сергій Березенко, в свою чергу, пообіцяв й надалі ініціювати круглі столи, залучати експертів та сприяти вирішенню цієї проблеми. Бо саме кроки назустріч створенню ОСББ можуть реально покращити та спростити життя кожного мешканця нашого міста.

Добавлено: 25-06-2015, 11:33
0
0

Похожие публикации


Наверх