онлайн казино Украины

Як отримати інсулін у Чернігові за програмою «Доступні ліки»

Національна служба здоров’я України з 1 жовтня почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами. Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати потрібн препарати. А НСЗУвідшкодує аптекам, які працюватимуть за договором, їхню вартість.

З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн грн. У НСЗУ переконані, що цього достатньо, аби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно – за умови запровадження та дотримання певних правил.

Щоб отримати інсуліни за програмою«Доступні ліки», пацієнту потрібно:

• відвідати ендокринолога

• отримати від ендокринолога індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я

• отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря

• інсуліни можна буде отримати в будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Головна умова – аптека повинна мати договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Чи має аптека такий договір і чи бере участь у програмі реімбурсації – можна уточнити за номером 16-77. Це контакт-центр Національної служби здоров’я України. Де є найближча аптека з «Доступними ліками» можна перевірити й на сайті НСЗУ за цим посиланням. У Чернігові – 74 такі аптеки, по області – 260.

Важливо знати, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо, то сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Тому головне, що повинен зробити пацієнт,– укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб отримувати безоплатну медичну допомогу у повному обсязі в межах Програми медичних гарантій.

Як працюють доступні ліки у Чернігівській області?

На сьогодні НСЗУ відшкодовує вартість ліків проти серцево-судинних захворювань (в т.ч. і профілактику інфарктів та інсультів), бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. Програма включає 293 лікарських засобів. 70 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Інші – з доплатою.

Щоб скористатися програмою, потрібно отримати електронний рецепт у сімейного лікаря.

Пацієнти можуть отримувати ліки незалежно від місця виписки рецепту та місця реєстрації у будь-якій аптеці зпозначкою «Тут є доступні ліки».

79% аптек Чернігівщини, які працюють за програмою «Доступні ліки»розташовані в радіусі 1 км від місць, де мешканці області уклали договір з сімейним лікарем. А 760,7 тис. мешканців області мають укладені декларації з лікарем первинки.

З початку цього року за програмою «Доступні ліки» лікарі первинки у Чернігівській області виписали понад 245 тисяч рецептів. Найбільша кількість – понад 174,6 тисячі -припадає на ліки від серцево-судинних захворювань.

З січня до програми приєдналися вперше понад 13,1 тисячпацієнтів. А загалом програмою користуються 81,3 тис. пацієнтів.

  • 0
Добавлено: 11-09-2021, 08:07
0
357

Похожие публикации


Наверх