онлайн казино Украины

Про регулювання земельних відносин у Чернігові у 2011 році

Про регулювання земельних відносин у Чернігові у 2011 році
Управління земельних ресурсів міської ради, про що інформував начальник управління Юрій Титаренко на розширеній міській нараді, відповідно до покладених на нього завдань, виконує наступні функції:
– готує та подає проекти рішень міської ради та її виконавчого комітету з питань передачі земельних ділянок у власність громадян, надання земельних ділянок у користування, у тому числі на умовах оренди, зміни цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, вилучення земельних ділянок із земель державної/ комунальної власності, їх продажу або викупу для суспільних потреб та ін.;

– організовує та виконує роботи щодо реєстрації суб’єктів права власності на землю, реєстрації права користування земельними ділянками, договорів оренди земельних ділянок державної та комунальної власності; видачі документів, що посвідчують право власності або право користування землею; складання планово-картографічних матеріалів і створення системи інформації, необхідної для ведення земельного кадастру, землеустрою, моніторингу та охорони земель в межах м. Чернігова.

Крім того, управління використовує грошову оцінку земель міста Чернігова для оподаткування юридичних та фізичних осіб; готує та видає інформацію про нормативну грошову оцінку окремих земельних ділянок для здійснення цивільно-правових угод; бере участь в організації проведення земельних аукціонів; погоджує документацію із землеустрою; від імені Чернігівської міської ради укладає договори оренди, користування, купівлі-продажу земельних ділянок, земельних сервітутів на підставі відповідних рішень міської ради; розглядає пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги фізичних та юридичних осіб з питань земельних відносин.

Протягом 2012 року до управління надійшло всього 10588 звернень (за 2010 рік – 11384), з них: 2373 від громадян (за 2010 рік – 2767), 8215 від юридичних осіб (за 2010 рік – 8617), в т.ч. від:

– Головного управління Держкомзему у Чернігівській області – 83;

– Прокуратури міста – 146;

– Природоохоронної, транспортної, обласної прокуратур – 23;

– Податкових органів – 196;

– Інших правоохоронних органів та СБУ– 136;

– Депутатів – 34.

Щомісяця працівниками управління розглядається близько 815 зверненьз приводу передачі в користування, власність земельних ділянок, поновлення договорів оренди, узаконення самовільно зайнятих земельних ділянок та ін.

Протягом 2011 року на особистий прийомдо керівництва управління звернулися 907 громадян. Серед основних питань, які піднімаються громадянами, це – порядок безоплатної приватизації земельних ділянок, що знаходяться у користуванні, порядок отримання земельних ділянок у власність, оренду, процедура узаконення самовільно зайнятих земель, вирішення земельних спорів.

З огляду на те, що у травні 2011 року набрав чинності Закон України “Про доступ до публічної інформації”, до управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради надійшов 31 запитщодо надання інформації.

Впродовж минулого року комісією з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, розглянуто та надано висновки по 248проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок (за 2010 рік – по 183).

За 2011 рік 630 громадян(у 2010 році – 1132) використало своє право на безоплатну передачу їм земельних ділянок, з них: 488- для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), 129 громадян – для ведення садівництва, 6 – для будівництва індивідуальних гаражів, 7 – для індивідуального дачного будівництва.

У минулому році дещо збільшився продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Так, за згаданий період продано 3 земельні ділянки несільськогосподарського призначення загальною вартістю понад 6 млн. грн., площею 3,9726 га (середня вартість складає 246 грн. за 1 метр), а саме

– вул. Ушинського, 14 – товариству з обмеженою відповідальністю “Пласт-Бокс Україна” площею 2,6376 га вартістю 4 422,9 тис.грн., середня вартість складає 168 грн. 09 коп. за 1 метр;

– по вул. 1-го Травня, 164 – товариству з обмеженою відповідальністю “Фірма “Вена” площею 0,1852 га вартістю 783,8 тис.грн., середня вартість складає 425 грн. 95 коп. за 1 метр;

– по вул. Одинцова, 25 -товариству з обмеженою відповідальністю “Датчикове підприємство “Завод Рапід” площею 1,1498 га вартістю 1 647,7 тис.грн., середня вартість складає 143 грн. 46 коп.

Рішенням Чернігівської міської ради від 29.09.2011 року “Про визначення переліку земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах окремими лотами юридичним та фізичним особам” визначено перелік земельних ділянок (4 ділянки) для продажу права оренди на земельних торгах окремими лотами юридичним та фізичним особам.

Рішенням Чернігівської міської ради від 28.12.2011 “Про надання, вилучення і передачу земельних ділянок юридичним та фізичним особам в межах м. Чернігова та надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою” затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для розміщення зупинок громадського транспорту із полегшених конструкцій з вмонтованими торговими кіосками в м. Чернігові по:

– вул. 50 років ВЛКСМ, зупинка громадського транспорту “вул. 50 років ВЛКСМ”, площа – 0,0023 га;

– вул. Щорса, зупинка громадського транспорту “Хімволокно”, площа -0,0027 га;

– вул. Інструментальна, зупинка громадського транспорту “Пивзавод”, площа – 0,0027 га;

– вул. Щорса, зупинка громадського транспорту “КСК”, площа – 0,0027 га.

Відповідно до ст. 136 Земельного кодексу України на сьогодні проводиться робота з визначення експертної грошової оцінки зазначених ділянок.

Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

– не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення – розміру земельного податку; для інших категорій земель – трикратного розміру земельного податку;

– не може перевищувати: а)для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об’єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об’єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), – З% нормативної грошової оцінки; б) для інших земельних ділянок, наданих в оренду – 12% нормативної грошової оцінки.

В 2011 році управлінням земельних ресурсів міської ради продовжувалася робота з укладання (переукладання) договорів оренди земельних ділянок на рівні не менше 3-кратного розміру земельного податку для усіх категорій земель. Так, вже на кінець 2011 року майже не залишилось орендарів, які сплачують розмір орендної плати нижче, ніж 3-краний розмір земельного податку.

Крім того, рішенням міської ради від 29.07.2011 року “Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати за землю в місті Чернігові на 2011 рік” встановлено розміри орендної плати:

– землі житлової та громадської забудови – на рівні З- кратного розміру земельного податку;

– землі промисловості – на рівні 3- кратного розміру земельного податку;

– землі транспорту, зв’язку, технічної інфраструктури – на рівні 3-кратного розміру земельного податку;

– землі рекреаційного призначення та інші відкриті землі – на рівні 3-кратного розміру земельного податку;

– землі житлової та громадської забудови, промисловості та інші категорії земель при умові комерційного використання:

а) автотехобслуговування (мийки, СТО та інші послуги) – на рівні 4- кратного розміру земельного податку;

б) землі, передані для реконструкції та експлуатації нежитлових приміщень, вбудованих в будівлі та будинки з двома та більше поверхами –на рівні 6- кратного розміру земельного податку;

в) оптової торгівлі, роздрібної торгівлі та іншого неврахованого вище комерційного використання – на рівні 4- кратного розміру земельного податку;

г) землі, передані для будівництва та експлуатації об’єктів ринкової інфраструктури – на рівні 3- кратного розміру земельного податку;

д) землі, передані для експлуатації:

– побутових кіосків – 12 грн. 03 копійки за 1 кв. м;

– комерційних кіосків в економіко-планувальних зонах 32, 33, 35 – 96 грн. 78 копійок за 1 кв. м, а в інших економіко-планувальних зонах – 51 грн. 84 копійки за 1 кв. м;

е) землі, передані для будівництва та експлуатації автозаправних станцій – на рівні 6- кратного розміру земельного податку.

У 2011 році укладено 654 договори оренди земельних ділянок. Від плати за землю у звітному періоді до міського бюджету надійшло 48 968,9 тис. грн., що становить 105% від річного плану – 46618,14 тис. грн., в т.ч. від податку з юридичних осіб – 12 419,5 тис. грн., податку з фізичних осіб – 618,9 тис. грн., орендної плати з фізичних осіб – 6 400,9 тис. грн., орендної плати з юридичних осіб – 29 529,4 тис. грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України „Про оцінку земель“нормативна грошова оцінказемельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

На замовлення Чернігівської міської ради Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст „Діпромісто” ім. Ю.М.Білоконя виконано комплекс робіт по розрахунку нормативної грошової оцінки земель м. Чернігова, а технічна документація нормативної грошової оцінки земель м. Черніговау відповідності до вимог Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації” (ст. 9) пройшла державну експертизу та отримала позитивний висновок в Держкомземі України.

Рішенням міської ради від 31.03.2011 “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Чернігова за станом на 01.01.2010” затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Чернігова за станом на 01.01.2010 та встановлено, що середня (або базова) вартість одного квадратного метра земельної ділянки становить 176 грн. 39 копійок.

Для прикладу, базова вартість 1 кв.м земель по Україні складає: м. Миколаїв – 229,17 грн./кв.м., м. Донецьк – 248,80 грн./кв.м, м. Львів – 470 грн./кв.м, м. Суми (м. Харків) – 191,88 грн./кв.м, м. Одеса – 263 грн./кв.м.

На сьогодні на рахунку міської ради знаходиться 962,658 тис. грн., що надійшли за рахунок втрат с/г виробництва. Згідно зі ст. 209 Земельного кодексу України зазначені кошти використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі, розмежування земель державної та комунальної власності. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.

За 2011 рік управління підготовлено 100 проектів рішень міської ради з питань регулювання земельних відносин, з яких 97 прийнято, у 2010 році – 85 проектів рішень міської ради, з яких прийнято 78.


За інформацією управління земельних ресурсів міської ради

  • 0
Добавлено: 21-03-2012, 21:06
0
176

Похожие публикации


Наверх