онлайн казино Украины

Чернігівська райлікарня під питанням: її доля залежатиме від рішень на рівні міста

Згідно з реформою децентралізації та новим адміністративно-територіальним поділом, до 1 липня 2021 року всі заклади різноманітних галузей мають бути передані до громад, на території яких вони перебувають. Те ж саме стосується і КНП «Чернігівська центральна районна лікарня», яка розташована в мікрорайоні Бобровиця. Проте далеко не всі радіють майбутній передачі лікарні в підпорядкування громаді Чернігова.

Персонал занепокоєний

У районній лікарні знають про вимогу законодавства щодо передачі медичного закладу до громади Чернігова, на території якої він розташований. За словами генерального директора райлікарні Дмитра Руденка, у медзакладі навіть не уявляють, до чого може призвести така передача і якою буде подальша співпраця з містом.

Чернігівська райлікарня під питанням: її доля залежатиме від рішень на рівні міста, фото-1
– Логіку рішення законодавців, коли вони ухвалювали деталі цієї реформи, я не розумію. Така проблема тепер з’явилась у всіх обласних центрах, де районні лікарні перебувають на території міст, а також і в колишніх райцентрах, зокрема Ніжині та Прилуках.

Тепер політику відносно надання медичної допомоги сільським жителям буде формувати не район, а громада міста Чернігова. І тут, як би хто не заявляв, але однозначно будуть певні протиріччя. Адже міська влада думає перш за все за своїх жителів, про те, як їм зробити краще, а не жителям району. Проблема існує, і як вона буде вирішуватись – я навіть не уявляю, – говорить генеральний директор.

Медик вважає, що чи не єдиним виходом із ситуації може стати корегування закону народними депутатами України.

– Народним обранцям варто терміново збиратись та вносити зміни в цю реформу. Ліквідація районного прошарку разом з бюджетами районів – це велика помилка!Це вже призвело до тривоги, а можливо, призведе і до конфліктних ситуацій у майбутньому, – наголошує Дмитро Руденко.

Зекономити на лікарні

У свою чергу колишній голова Чернігівської районної ради, а зараз депутат від фракції «Європейської солідарності» Олександр Ларченко зазначає, що районна лікарня була завжди дотаційною. До реформи лікарня підпорядкувалась Чернігівській райраді, і в неї доливались кошти, в основному на комуналку, усього тодішнього Чернігівського району.

Чернігівська райлікарня під питанням: її доля залежатиме від рішень на рівні міста, фото-2
– Кошти держбюджету, а пізніше Національної служби здоров’я України покривали відсотків 70 усіх потреб, і це при тих ср*них зарплатах медиків, які так і не підвищили до пристойного рівня. Тепер, коли лікарню передадуть Чернігову, дофінансовувати ті 30 відсотків дефіциту бюджету лікарні, які раніше дофінансовувала райрада, мало б місто.

На мою думку, в міської влади Чернігова може з’явитись зваба оптимізувати районну лікарню, а може навіть і закрити. Я б цього не казав і не думав, якби до мене в часи мого головування в районній раді двічі не приходили емісари з пропозицією саме оптимізувати районну лікарню та віддати їм частину території під забудову багатоповерхівками. Ці емісари були двічі мною послані, спочатку чемно, а на другий раз із матом, – згадує депутат районної ради.

Також Олександр Ларченко додав, що, за його інформацією, на нещодавній зустрічі голів ОТГ Чернігівщини міський голова Чернігова Владислав Атрошенко виголошував думки щодо збитковості та поганого керування районною лікарнею. Саме тому в депутата райради і виникли побоювання, що при передачі лікарні Чернігову їй загрожуватиме закриття.

У той же час в. о. начальника міського управління охорони здоров’я Ольга Малець у коментарі нашому виданню зазначила: у міської влади поки що немає консолідованої позиції відносно майбутнього районної лікарні в разі її передачі громаді Чернігова.

Чернігівська райлікарня під питанням: її доля залежатиме від рішень на рівні міста, фото-3
– Ми питання передачі районної лікарні ще не обговорювали. Міський голова з цього приводу ніяких завдань управлінню не ставив, – говорить пані Малець.

Спочатку райрада – потім лікарня

Також не поспішає з відповіддю щодо майбутньої передачі районної лікарні Чернігову і голова Чернігівської районної ради Микола Силенко. За його словами, спочатку треба довести до завершення реорганізацію районної ради, а вже потім займатись передачею лікарні місту.

Чернігівська райлікарня під питанням: її доля залежатиме від рішень на рівні міста, фото-4
– Поки це питання я ніяк не можу прокоментувати. Відповідно до законодавства, передача таких закладів дійсно має відбутись до 1 липня 2021 року, але після реорганізації старих райрад. Вона має бути завершена або в кінці лютого, або ж на початку березня. Тому, коли питання передачі лікарні буде на порядку денному, тоді ми й будемо його вивчати та розглядати, – зазначає голова райради.

Як бачимо, тепер як міським, так і сільським жителям залишається тільки чекати і контролювати процес передачі районної лікарні до громади Чернігова. Якщо, звісно, народні обранці не схаменуться та не почнуть вносити зміни в закон, окремі положення якого вже за кілька місяців мають набрати чинності.

  • 0
Добавлено: 15-02-2021, 08:04
0
301

Похожие публикации


Наверх