онлайн казино Украины

Чернігівцям не будуть колоти сумнівну російську вакцину від коронавірусу

Кабінет міністрів заборонив російську вакцину від COVID-19, пише «Лівий берег» з посиланням на «Урядовий портал».

Ухвалена постанова забороняє реєструвати вакцини або інші медичні препарати, спрямовані на боротьбу з коронавірусом, які розроблені чи виготовлені на території Росії.

Постачання та перевірка вакцини інших виробників регулюються домовленостями, підписаними Україною у рамках механізму COVAX.

Нагадаємо, попередньо влада домовилася про поставку вакцини Sinovac з Китаю і навіть проплатила за неї гроші. Але потім лабороатрні випробування у Бразилії показали невисоку її ефективність – ледь вище 50 %. Тому угода поки «заморожена». Китай продовжує тестування вакцини.

Натомість напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв, що уже в лютому українців будуть вакцинувати препаратами британської компанії AstraZeneca та американської Novavax. Вакцини виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія).

У Чернігівській області вже визначені більше 5000 осіб, які отримають вакцинацію першими. Майже половина з них (2,5 тисячі) –медики, що надають допомогу хворим на коронавірус та лаборантів, решта – працівники спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для людей похилого віку, тощо) та їх підопічні. Це люди, які перебувають у групі ризику ускладнень від COVID-19.

Похожие публикации


Наверх