онлайн казино Украины

У Чернігові зупинили неконтрольоване розростання кладовищу, яке могло отруїти воду

Наприкінці 2020 року на межі кладовища біля Забарівки у Подусівському лісі викопали траншею. Вона має зупинити несанкціоноване розростання цвинтаря і захистити охоронну зону найбільшого чернігівського водозабору.

Як повідомили на комунальному підприємстві «Чернігівводоканал», проблема невизначеності меж кладовища тягнулася близько 20 років і загрожувала водозабезпеченню Чернігова.

Справа у тому, що номінально кладовище на території, яка належить державному підприємству «Чернігівське лісове господарство», є недіючим, проте весь час на ньому продовжувались регулярні захоронення.

Внаслідок цього, кладовище впритул наблизилось до охоронної зони водопроводу найбільшого чернігівського водозабору «Подусівка».

У разі продовження захоронень в напрямку водозабору, місто могло втратити понад 30% запасу питної води, пояснили у «Чернігівводоканалі».

Підприємство роками намагалося врегулювати ситуацію і захистити охоронну зону водозабору, але листи та звернення до різних суб’єктів господарювання (вуличком, Новобілоуська сільська рада, міська рада, районна рада, Чернігівська районна державна адміністрація) результату не давали.

Також не вирішили проблему звернення до поліції та екологічної інспекції. Максимум, чого вдалося добитися – штраф від екологів для посадових осіб Новобілоуської сільради за відсутність огорожі навколо кладовища, що передбачено законом.

Тим часом цвинтар розрісся – і вже станом на 2016 рік «Чернігівводкоанал» зазначав, що місця захоронення від охоронної зони відділяє лише вузька лісова доріжка.

У підсумку, після звернення КП «Чернігівводоканал» до Генеральної прокуратури України, вирішення проблемного питання зрушило з мертвої точки – наприкінці грудня 2020 року ДП «Чернігівське лісове господарство» визначило межі кладовища в натурі.

Наразі тут викопано траншею. Проте, чи зупинить вона наступ на охоронну зону водозабору покаже лише час.

  • 0
Добавлено: 13-01-2021, 07:50
0
595

Похожие публикации


Наверх