онлайн казино Украины

Тести на коронавірус у Чернігові: де і за скільки?

На вулиці осінь, і в Україну прийшла друга хвиля епідемії коронавірусу (хоча ніхто так і не побачив, як закінчилася перша). На Чернігівщині тим часом щодня фіксують до 130 нових випадків інфікування COVID-19. Таку статистику можна споглядати завдяки ПЛР та ІФА-тестуванню, які проводяться по всій країні. Також є такий вид аналізу на коронавірус як експрес-тест, але про його ефективність та доступність ми розповімо трохи пізніше.

Як нам вдадось дізнатись, у Чернігові можна здати всі три види аналізів: ПЛР-тест, ІФА-тест та Експрес-тест. Всі вони кардинально відрізняються між собою, можуть бути безкоштовними або платними, а також перебувати в обмеженому або повному доступі. Про все це наш сьогоднішній матеріал.

Зробити ІФА не проблема, але треба гроші

ІФА-тест можна зробити в низці приватних клінік та лабораторій Чернігова, але не обласному лабораторному центрі – там нам пояснили, що виконують лише ПЛР-тести. Щодо ІФА-тестів, то їх є чотири види: якісний та кількісний на виявлення антитіл IgМ (утворюються через 1–2 тижні від початку захворювання і залишаються в організмі кілька днів чи тижнів після одужання), а також якісний та кількісний на виявлення антитіл IgG (утворюються через 2–3 тижні від початку захворювання і залишаються в організмі до півтора року). Напівкількісний метод виявлення антитіл є більш інформативним, чутливим та специфічним, ніж якісний, тому і коштує дещо дорожче.

Абсолютно всі вищевказані ІФА-тести можна зробити в лабораторії «Діла», коштуватиме це від 500 до 1200 грн, залежно від методики виявлення антитіл.

У медичному центрі «Тесла» роблять ІФА-тест на виявлення антитіл IgМ із виїздом додому. Коштує це 1050 грн, а результату треба чекати протягом 3–5 діб.

«Дніпролаб» готовий приймати аналізи на ІФА-тест у порядку живої черги протягом усього робочого дня через 4 години після прийому їжі, при собі необхідно мати паспорт. Якісний тест на антитіла IgM коштує 500 грн + 30 грн одноразово за забір крові. Напівкількісний тест на антитіла IgG вартує 500 грн.

Лабораторія «Сінево» приймає біоматеріал на ІФА-тест прямо у себе в центрі, коштує це 600 грн. Результату треба чекати 2 доби, до речі, якщо ви оплатите цю послугу онлайн, то отримаєте 10-відсоткову знижку.

Економимо на ПЛР з направленням від лікаря

Безкоштовні ПЛР-тести в Чернігові роблять у Чернігівському обласному лабораторному центрі, але лише за направленням лікаря. До речі, як нам повідомили в лабораторному центрі, сам забір біологічного матеріалу для безкоштовного аналізу роблять не в їх будівлі, а в медичних закладах, куди безпосередньо звернулись хворі. У лабораторному ж центрі на вулиці Любецькій, 11-А, можна здати ПЛР-тест лише платно (1545 грн).

Щодо ПЛР-тестування приватними лабораторіями, то такі аналізи роблять:

«Діла» (вул. 1 Травня, 168) – 1800 грн, результат за 54–78 годин,;
«Дніпролаб» (вул. Мазепи, 4, та Рокоссовського, 49) – 1620 грн за один ПЛР-тест;
«Тесла» (вул. 1 Травня, 166-Б, Коцюбинського, 61) – 2000 грн за один ПЛР-тест.
Експрес-тести у Чернігові робляться тільки в медзакладах, де ви проходите лікування, і вони є безкоштовними. Приватні клініки, медичні центри і той же обласний лабораторний центр експрес-тестів на коронавірус не здійснюють.

Довідка

ПЛР-тест (полімеразна ланцюгова реакція) допомагає лікарям виявити присутність вірусу в організмі людини та визначає, чи вона хвора на COVID-19. Забір біологічного матеріалу для цього тесту робиться через мазок із носа і ротоглотки. Саме за допомогою ПЛР-тесту медики визначають, чи небезпечна людина для оточуючих, адже якщо ПЛР-тест позитивний, то вона однозначно виділяє вірус та є заразною.

За допомогою ІФА-тесту (імуноферментного аналізу) медики визначають, чи є в людини антитіла до коронавірусу, чи, таким чином, перехворіла вона на COVID-19. У цьому випадку біологічний матеріал для аналізу отримується шляхом забору крові з вени. ІФА-тест не дає розуміння, чи заразна людина на даний момент, адже це можна визначити лише шляхом ПЛР-тестування.

Експрес-тести також виявляють в організмі людини антитіла як відповідь на антиген, як і ІФА-тести. Проте вони мають низьку чутливість та специфічність порівняно з імуноферментним аналізом. Саме тому їх використання і є найбільш обмеженим як у Чернігові, так і по всій Україні.

  • 0
Добавлено: 5-10-2020, 07:57
0
530

Похожие публикации


Наверх