онлайн казино Украины

Солодка та гірка: скільки правлять за цибулю в Чернігові

Осінь – час запасатися найбільш овочами на зиму. Тим більше, що саме зараз ціни на найбільш популярні продукти городництва – найбільш приємні.

Ціни на сезонні овочі та фрукти залежать від багатьох факторів. До їх вартості закладаються витрати на обробку, добрива і транспортування. Проте найважливіше – це врожайність. Тобто яку кількість того чи іншого овочу вдалося зібрати з кожної грядки. Відповідно, дефіцит призводить до зростання цифр на цінниках. А ось якщо вродило добре, то й продаватимуть його дешевше. Для прикладу, торік картопля була набагато дорожчою, ніж зазвичай, оскільки зібрали її небагато. А ось цього року, навпаки, ціни на неї помірні, а в перспективі навіть зменшуватимуться.

Картоплі достатньо

Обійшовши весь Привокзальний ринок Чернігова, нам не вдалося знайти картоплю дорожче 10 грн за кілограм. Та й цін таку за неї переважно правили продавці, що накопали її з власних городів. А ось у місцях, де головну рецептурну складову для дерунів продають у великих об’ємах та оптом, вона дешевша. Так, роздрібна ціна на картоплю в середньому складала 7–8 грн за кілограм. Оптові ціни, тобто якщо ви зібралися приїхати на ринок власною автівкою і за раз взяти щонайменше кілограмів 20, складали 6–7, а подекуди й 5 грн за кілограм.

Продавці передбачають, що ціни на картоплю цього сезону навряд чи зростуть. Адже нині вона вродила, нехай і не так добре, як хотілося б, але тим не менш все одно непогано. До того ж деякі з них прогнозують: бульба подешевшає, коли своїми врожаями з Україною почнуть, так би мовити, ділитися сусідні країни. В першу чергу – Білорусь.

Цибуля: географія різна – ціна однакова

Походжаючи ринком, досить важко не звернути увагу на просто величезну кількість цибулі, яка продається буквально з кожного прилавка. Та що там прилавки – у тій частині Привокзального ринку, де цей овоч реалізується оптом, гори цибулі, фасованої в сітки по 20 кілограм, сягають висоти людського зросту.

– Моя цибуля из Херсонской области.А если конкретнее, то из Скадовска. В основном на этом рынке она вся оттуда. Хотя вот у соседей – из Одесской. У нас там земля хорошая и погода была соответствующей. Поэтому и собрали много. У вас, наверне, не так хорошо уродила. Я свою продаю по 5 грн за килограмм. Думаю, что цена уже и не вырастет на нее. Ну вот 6 грн – это потолок просто, – розповів один із продавців, який перед тим зважив якійсь родині одразу три сітки свого товару.

Утім у роздумах про врожай цибулі на Чернігівщині він помилився. Вона не тільки коштувала так само, як і південноукраїнська, а й за оптовими цінами подекуди поступалася гості.

Наприклад, роздрібна ціна на цибулю з Городнянщини, Куликівщини або Чернігівського району коливалася в межах 6–7 грн. Щоправда, місцями можна було натрапити й на цінники у 5 грн за кілограм. І за словами продавців, у нашій області вродила вона не гірше, ніж на півдні.

– У мене цибуля з якогось села неподалік від Чернігова. Як називається, не пригадаю, бо сама її не вирощую. Тільки продаю. А от хлопці, які вирощують і привозять мені, казали, що сей год цибуля добре вродила. В мене її два види. Одна по 7 гривень за кілограм, а друга по 6. Це та сама цибуля. Просто та, яка дешевша, забруднилася через дощі і трохи втратила товарний вигляд, – розповіла одна з продавчинь, що торгує овочами і фруктами в роздріб.

А ось оптова ціна на брудну цибулю, привезену, як сказав продавець, «з-за Десни», в одному місці склала навіть 4 грн.

«На півдні – у рукавичках та респіраторах, а в мене – екологічно чиста»

У тій частині ринку, де овочі та фрукти продають, як сказали б у часи колективізації, селяни-одноосібники, ціни вищі. Наприклад, тут за цибулю подекуди правлять і 10 грн. Так само дорожче коштує й картопля.

Проте конкуренції тут не бояться. Такий перепад цін майже не впливає на попит. Адже, як зазначила одна з продавчинь, що привезла свій товар з Іванівки, тут його купують більш заможні люди, які хочуть споживати екологічно чисті продукти.

– З того ж Херсону цибуля звичайно дешевша. Але ось у мене родичі живуть на півдні. Так вони розповідали, що в них на полях, де її вирощують, люди працюють у рукавичках та респіраторах. А все через те, що її обробляють різною хімією. І тому працювати там небезпечно. А от я свою нічим не обробляю, – поділилася вона інсайдерською інформацією.

До того ж, судячи з усього, у добривах цього року не було й потреби. Врожай цибулі видався надзвичайно щедрий.

– У мене в попередні роки вся цибуля була ось такою, – вибрала продавчиня з ящика голівку, яка з легкістю вмістилася на долоні. – Але зараз майже вся у два рази більш від цієї. І погода була підходящою, і сорт хороший посадила. Щоб ви розуміли, із 5,5 кілограмів зібрала майже 40 ящиків.

Жіночка розповіла: до неї приходять ті, хто вже переконався в якості товару. Тобто постійні клієнти. І нехай беруть небагато, зате стабільно.

Тож цього року врожай цибулі видався, як то кажуть, на славу. А тому цифри на цінниках не кусаються. Та й обирати є з чого, навіть у межах лише одного Привокзального ринку.

  • 0
Добавлено: 7-09-2020, 07:42
0
567

Похожие публикации


Наверх