онлайн казино Украины

Змагання як підготовка до зими: у Чернігові проходить конкурс серед газових аварійних

4 серпня у Чернігові стартував обласний етап змагань аварійно-диспетчерських служб АТ «Чернігівгаз». У перший день конкурсу свої навички демонстрували бригади з Чернігова, Ніжина та Прилук.

Боротьба за перемогу

Ці змагання – один із заходів з підготовки аварійників АТ «Чернігівгаз» до опалювального сезону. За статистикою, саме взимку стається найбільше аварійних ситуацій, які потрібно швидко та якісно ліквідовувати. У конкурсі бере участь 26 кращих аварійних бригад області. Вони пройшли попередній етап змагань у своїх районах і тепер приїхали до Чернігова продемонструвати рівень професіоналізму.

– На нашому навчальному полігоні в мікрорайоні Масани команди будуть на час виявляти місця витоку газу на вулиці. Вони попрацюють зі сталевим та поліетиленовим газопроводами під землею і на трубопроводі над землею. Також команди виконають завдання з ліквідації пожежі на підземному газопроводі. Визначати переможців буде журі за чіткими якісними та часовими показниками, виставляючи кожній команді певну кількість балів. Усі бригади матимуть по 90 хвилин на ліквідацію трьох витоків газу. Ті аварійники, які наберуть найбільшу кількість балів і стануть переможцями, отримають грошову винагороду, – зазначив головний інженер управління експлуатації АТ «Чернігівгаз» Олександр Михайленко.

Він також додав, що такі конкурси проводяться щороку. Проте через карантинні обмеження нині не відбудеться всеукраїнський етап змагань. На рівні ж областей змагання проводяться, бо робота аварійної служби є екстреною і не повинна зупинятися ні на день.

Аварійники знають і люблять свою справу

Усі команди приїхали на полігон зі своїми диспетчерами. З ними вони працюють уже не один рік. Спочатку на телефон диспетчера надходить виклик про нібито запах газу за адресою навчального полігону. Отримавши його, диспетчер проводить інструктаж заявнику, який відчув запах газу на вулиці, та просить за можливості обмежити доступ людей в місце загазованості і дочекатись приїзду бригади.

– В аварійній службі я працюю вже майже сім років і люблю свою роботу. Якщо ти не любиш те, чим займаєшся по життю, то й не варто на це витрачати час і сили. Найбільше в нашій роботі мені подобається спілкування з людьми та можливість їм допомогти у вирішенні хоча б газових проблем. Завдання, які ми сьогодні виконували, – це те, що ми робимо на аварійних виїздах. Чогось нового для нас сьогодні не було, усі все знають, але такі конкурси потрібні, аби ми на навчальному полігоні, а не на реальних аваріях відточували свою майстерність, – сказав пан Сергій.

Також він додав, що подібних витоків газу останнім часом більшає Мережі зношуються, люди стали менш обачними та пошкоджують газопроводи – усе це призводить до аварійних ситуацій, з якими бригади 104 мають оперативно справлятись.

– Днями ми виїжджали на виклик у село Крути – там людина захотіла зробити собі навіс для сіна. Коли бурили для цього землю, зачепили газопровід, через що довелося виконувати репетицію сьогоднішніх змагань на реальному випадку, – розповів Сергій Самойлов.

Чернігівська ж команда першою виконувала завдання з гасіння умовної пожежі на підземному газопроводі із застосуванням засобів захисту дихання – протигазів. Приїхавши за викликом, чоловіки одразу почали готувати слюсаря Бориса Іванищенка до спуску в яму, де «горить» газопровід.

Для цього його спочатку одягнули у вогнетривкий костюм, підв’язали страхувальні троси та спустили до ями. Там слюсар оперативно загерметизував отвір у газопроводі, щоб загасити полум’я. Після цього піднявся на поверхню, аби одягнути протигаз та знову спуститися в яму для ліквідації саме витоку газу, наклавши тимчасовий джгут. За легендою, під час виконання робіт Борису стало зле, і його колеги були вимушені за допомогою страхувальних тросів піднімати його на поверхню. Викликавши швидку, вони одразу надали першу домедичну допомогу своєму колезі та повністю виконали завдання.

– Протягом п’яти років моєї роботи в аварійці були різні випадки. Виїжджали на пориви газопроводів, ліквідовували звичайні витоки, але такої пожежі, як сьогодні, не траплялося. Так, колеги з інших бригад розповідали, але сам я такі пожежі ліквідовував лише на навчаннях. Звичайно, у подібних небезпечних випадках може статися так, що людині стає у приямку погано з цілої низки причин. Найголовніше – бути впевненим у своїй команді, знаючи, що вони тебе завжди врятують та не покинуть у біді, – каже Борис Іванищенко.

Триватимуть змагання до 26 серпня. За цей час кожна із більше ніж 20 команд зможе показати, на що вона здатна та наскільки готова до роботи в опалювальний період.

  • 0
Добавлено: 6-08-2020, 07:43
0
458

Похожие публикации


Наверх