онлайн казино Украины

«Чернігівводоканал» переведе злісних боржників на водорозбірні колонки

«Чернігівводоканал» переведе злісних боржників на водорозбірні колонкиВідповідне рішення Чернігівська міська рада схвалила на засіданні 30 січня. На меті - захист сумлінних платників, які без вини потерпають від накопичених великих боргів їх недобросовісних сусідів. Подібне рішення в Чернігові приймається вперше, - повідомляє сайт Чернігівської міської ради.

Повна назва ухваленого документу – «Про заходи, спрямовані на забезпечення своєчасного розрахунку споживачів за послуги, надані комунальним підприємством «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради».

Документ зобов’язує «Чернігівводоканал» обмежити надання послуг з централізованого водопостачання злісним боржникам, забезпечуючи його не до квартири, а шляхом облаштування вуличної водорозбірної колонки.

Прописано, що це стосується тільки тих боржників, які мають заборгованість за послуги централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення понад 3 місяці при наявності рішення суду про стягнення заборгованості, що набрало законної сили. Тобто, спочатку підприємство застосує до них усі інші можливі важелі впливу і тільки потім – цей.

Розрахунки з такими боржниками переведуть на нормативи, передбачені для користувачів води з вуличних водорозбірних колонок.

Як відомо, наприкінці 2019 року КП «Чернігівводоканал» через значну заборгованість споживачів не зміг своєчасно розрахуватися за спожиту електроенергію з ТОВ «Енера Чернігів». Внаслідок чого у листопаді та грудні кілька насосних станцій були знеструмлені, а мешканці десятка багатоповерхівок лишалися без централізованого водопостачання. Проблеми з тиском води у мережах також виникли у міської лікарні №4.

Ситуація обурила мешканців, які не мають заборгованості перед «Чернігівводоканалом». Люди справедливо вимагали карати безпосередньо боржників та обмежувати послуги їм, а не всім підряд.

Нині споживачі боргують «Чернігівводоканалу» майже 30 мільйонів гривень. Але понад третину цього боргу накопичив фактично всього 1% від усіх споживачів. Це ті, хто не платить роками та ігнорує навіть судові рішення. Є борги, що тягнуться з 2009 чи 2012 років.

За словами представника «Чернігівводоканалу», законодавчо є таке поняття, як «екологічна броня». Тобто, залишити споживача взагалі без води не можна. І послуга буде надаватися, але не до квартири боржника, а до його двору шляхом облаштування там водорозбірної колонки. Технічна можливість по квартирного відключення в багатьох будинках є, хоча це й залежить від схеми розведення мереж. Перші відключення, імовірно, почнуть з дому по Мазепи, 37.

  • 0
Добавлено: 4-02-2020, 08:03
0
445

Похожие публикации


Наверх