онлайн казино Украины

Дітей годували фальсифікатом, – підтвердила експертиза

Дітей годували фальсифікатом, – підтвердила експертизаПроведена експертиза встановила, що зразки продукції молока, сметани та масла, поставлені у дитсадки Чернігова, за фізико-хімічними показниками не відповідають встановленим вимогам.

Це, насамперед, стосується масової частки жиру в продукті, яка була на 1-3% нижче, ніж вказано на упаковці.

Зразки сиру твердого та сиру кисломолочного відповідали вказаним на упаковці характеристикам.

Про це нині повідомляє Управління освіти Чернігівської міської ради.

За результатами проведених випробувань:

молоко коров’яче 3,2% жирності (виробництва ТОВ «Переяслав-Молпродукт») не відповідає встановленим вимогам;
масло селянське солодко вершкове 73% жирності (виробництва ТОВ «Переяслав-Молпродукт») не відповідає встановленим вимогам;
сметана 21% жирності (виробництва ТОВ «Переяслав-Молпродукт») відповідає встановленим вимогам;
сир твердий 50% жирності (ТОВ «Сирроб») відповідає встановленим вимогам;
сир кисломолочний 18% жирності (виробництва ТОВ «Вівальді Д») не відповідає встановленим вимогам.
Зважаючи на офіційні результати випробувань, управління освіти надіслало претензії до ТОВ «Переяслав-Молпродукт» та ПАТ «Базис» у зв’язку з постачанням молочної продукції неналежної якості з вимогою сплатити штрафні санкції та здійснити допоставку якісних товарів.

Заявлені вимоги ТОВ «Переяслав-Молпродукт» одразу виконав у повному обсязі.

ПАТ «Базис» від виконання вказаних вимог відмовилося, посилаючись на те, що надані для дослідження зразки товару були взяті без представника товариства та висловило недовіру результатам дослідження.

Тому 29 березня управління освіти змушене було повторити експертну процедуру і разом з представником виробника сиру кисломолочного ТОВ «Вівальді Д» та представником ПАТ «Базис» взяло та передало на дослідження два зразки сиру кисломолочного 18% жирності до ДП «Укрметртестстандарт».

Повторна експертиза підтвердила, що якість дослідженої продукції не відповідає встановленим стандартам і вимогам. Зокрема, у сирі кисломолочному масова частка немолочних жирів складає 97% від загального жиру. Таким чином, дана продукція – повний фальсифікат.

Враховуючи те, що допущене порушення умов поставки щодо якості товару є істотним порушенням умов Договору про закупівлю № 530 від 05.12.2017 року, укладеного між управлінням освіти Чернігівської міської ради та ПАТ «Базис» за результатами відкритих торгів з використанням електронної системи публічних закупівель «ProZorro», та є грубим порушенням конвенційних прав дітей, управлінням освіти Чернігівської міської ради:

- відмовилося від подальшого постачання ПАТ «Базис» сиру кисломолочного у заклади дошкільної освіти міста з 16.04.2018 року;

- повідомило про дострокове припинення Договору про закупівлю № 530 від 05.12.2017 року;

- вимагає негайної сплати вартості поставленого неякісного товару на загальну суму 69906,24 грн.;

- вимагає негайної сплати штрафних санкцій у розмірі 6990,62 грн.;

- залишає у своєму розпорядженні надане ПАТ «Базис» забезпечення виконання Договору в розмірі 129 195,00 грн.

Виявлені факти грубих технологічних порушень є вагомим сигналом в першу чергу для законодавця, адже визначальним чинником в процедурі укладанні договорів на постачання продукції є її низька ціна.

Натомість існуюча практика застосування санкцій до недобросовісних виробників не стимулює їх до сумлінності навіть у питанні безпеки харчування для дітей.

  • 0
Добавлено: 19-04-2018, 08:00
0
645

Похожие публикации


Наверх