онлайн казино Украины

Партія не гарантує 100% перемогу

Партія не гарантує 100% перемогуПартії чи мажоритарники: хто кому корисніший на Виборах 2012? – саме таку тему підняв Клуб молодого політолога на своїй зустрічі 17 вересня.

У ході дискусії експерти дійшли висновку, що партійна приналежність мажоритарника не гарантує перемоги на Виборах 2012.

Повідомляє Клуб молодого політолога.

Експерти та громадські діячі намагалися дати відповідь на наступні питання:

- Наскільки потужних кандидатів в округах виставили політичні партії на Чернігівщині?

- Хто кому піднімає рейтинг - партія кандидату, чи навпаки?

- Чи достатньо партійного рейтингу, щоб перемогти на мажоритарному окрузі?

- Чому деякі кандидати дистанціюються від партійних брендів на Чернігівщині?

Змішана система парламентських виборів дозволяє українцям 28 жовтня прийняти два рішення: за яку партію голосувати та якого кандидата підтримати на мажоритарному окрузі. Соціологічні дослідження показують, що показники підтримки партій та їх кандидатів суттєво різняться. Одна з причин цього явища – наявність самовисуванців, які не асоціюють себе з політичними брендами.

- Молоді партії, наприклад, УДАР, виставили мажоритарників, які чітко асоціюють себе з партійним брендом або з особою лідера Віталія Кличка. В той же час лідери перегонів по 205 та 206 округах, такі як Соколов, Дубіль, Атрошенко не прив’язуються до партії, оскільки це може обмежити їх електорат, - зазначив керівник Клубу молодого політолога Олександр Рись.

Президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Геннадій Максак презентував соціологічне опитування по 206 округу. Якби найближчим часом проводились вибори до Верховної Ради України, то 20,5% опитаних жителів округу (з числа тих, хто готовий взяти участь у виборах) віддали б свої голоси Партії Регіонів, 16,6% – ВО «Батьківщина», 14,2% – КПУ, 13,4% – УДАРу та 6,3% – «Україна – вперед».

З тих опитаних, хто готовий взяти участь в голосуванні, не визначилось 14,7%.

У то й же час по мажоритарці 35,8% опитаних (з числа тих, хто готовий прийти на виборчі дільниці) віддали б свої голоси Владислав Атрошенко, 12,8% – Станіславу Прокопенку, 9,7% – Володимиру Поліщуку 8,5% – Олені Поповій та 6,4% – Ларисі Ясочко. При цьому не визначилися щодо кандидатури мажоритарника 17,7% респондентів, які готові взяти участь у голосуванні.

- У Партії Регіонів важко побачити перетоки рейтингу між партією та кандидатами, оскільки є багато самовисуванців, які так чи інакше мають зв'язок з цією політичною силою. А Батьківщина, КПУ, УДАР та «Україна Вперед» Наталії Королевської дають певні відсотки своїм кандидатам, – зазначив Геннадій Максак.

З цією думко погодився і Володимир Поліщук, який підкреслив, що партійна приналежність позитивно впливає на його рейтинг, як мажоритарника.

Керівник ЧОЦ «Ініціатива» Павло Пущенко переконаний в тому, що партійного рейтингу не вистачить для перемоги по мажоритарці. «

- По 205 округу Соколов та Дубіль не акцентують свою увагу на своїй партійній приналежності. Ну і друге підтвердження – самовисуванець Атрошенко, який не зважаючи на його неприв`язку до політичних сил перемагає, як ми бачимо по соціологічним опитуванням. Так само і по іншим округам Чернігівщини. Самовисуванці лідирують, – підсумував експерт.

Дещо іншу думку висловив керівник прес-центру «Просвіта» Олександр Бондарєв. Він переконаний, що роль партійності в наступний місяць буде зростати і приналежність до партії буде визначальною в день голосування.

Журналіст Володимир Андрійченко підкреслив, що «партія так само може бути і негативом для кандидата, тому що вище партійного рейтингу дуже складно перескочити».

Редактор газети «Світ-інфо» Петро Антоненко наголосив на тому, що роль партій наразі дискредитована через відсутність так званого «імперативного мандату». Думку підтримав депутат міської Олександр Мельник: «Нині не вигідно, щоб була довіра до політичних партій. Влада топчеться по всіх партіях».

Похожие публикации


Наверх