Литвин розповів Януковичу про неточності в "мовному" законі

Литвин розповів Януковичу про неточності в "мовному" законі
Голова Верховної ради Володимир Литвин у додатках до листа Президентові щодо "мовного" закону пропонує Януковичу усунути неузгодженості та неточності у прийнятому законі.

"При опрацюванні тексту цього Закону у редакції, яка була запропонована до першого читання, виявлено неузгодженості та окремі неточності між його положеннями та похідні неузгодженості з іншими законами України, які потребують усунення в порядку, встановленому статтею 131 Регламенту Верховної Ради України", – йдеться у листі.

Більше того, спікер Литвин заявляє, що багато пунктів не відповідають пунктам Європейської хартії регіональних мов або мов меншин: зокрема, у статті 10 щодо мови актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування він пропонує виключити російську, а залишити необхідність використання української та "мови національних меншин" або мови "регіональних меншин", не надаючи російській особливого статусу.

Також Голова ВР запропонував внести зміни у закон у частині щодо мови освіти: у попередній редакції пропонувалося знання державної мови "в обсязі достатньому для інтеграції в українське суспільство", зараз Литвин пропонує це вилучити і таким чином зробити обов'язковим "вивчення державної мови".

Як відомо, на розгляд комітету направлено Проект Закону України "Про порядок застосування мов в Україні" №11052 від 31 липня, який зареєстрував у ВР спікер Володимир Литвин.шаблоны для dle 11.2

Добавлено: 1-08-2012, 12:07
0
0

Похожие публикации


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наверх