Спорт у 40 років: чи потрібен та як обрати
Усвідомлення того, що 40 років – це вже не 25, до кожного приходить по-своєму. Якщо в 25 можна було гуляти всю ніч і вранці бадьорком йти на роботу, то в 35 навряд чи хтось на таке здатен, принаймні регулярно. Приблизно у цей вік про себе нагадують спина та ноги, з’являється тиск. Зупинити старіння неможливо, але є шанс сповільнити його та розтягнути на якомога довший час. Один з інструментів, що здатен це зробити, спорт.

Спорт після сорокаЗвісно, 40 – не старість, а самий розквіт людини. Проте на клітинному рівні організм вже не росте, а повільно в'яне. Зміни малопомітні, але ігнорувати їх вже не виходить. Тим більше в людей, які ведуть шкідливий спосіб життя. А також тих, хто багато часу проводить за комп'ютером, переглядаючи рейтинг надійних казино, читаючи книжки або працюючи. Звісно, що ті, хто виграв у генетичну лотерею, почуваються краще. Так чи інакше, 40 років – чудовий вік для того, щоб потурбуватися про здоров’я.
Йдеться не про високі спортивні досягнення, а помірні навантаження невеликими «порціями». Але навіть в такому разі перед безпосереднім заняттям фізичними справами рекомендується пройти просте медичне обстеження: здати кров на аналіз, відвідати кардиолога. Щось болить? Тоді слід зробити додаткові обстеження. Лікар подивиться на результати і скаже, які заняття не потрібні, а які будуть корисними.
Якщо рішення підтримати організм прийняте, слід відмовитися від поганих звичок чи як мінімум зменшити їх негативний вплив. Йдеться не лище про цигарки та алкогольні напої, а й шкідливе харчування, щільнуу вечерю, недосипання тощо. Підхід у комплексі пришвидшить ефект від спортивних навантажень, а після того, як організм почне в них втягуватися, він сам відмовиться від того, що йому заважає.

Як обрати вид спортуНайкращим видом спорту слід вважати той, що приносить задоволення і при цьому підтримує здоров'я. Наприклад, в людини проблеми зі спиною, що часто трапляється з офісними співробітниками з великим стажем. Навіть будучи шанувальником важкої атлетики, у цьому разі про «залізо» прийдеться забути. Плавання, йога, масажні процедури, м’які розтяжки – все це покращить якість життя. Є чимало інших варіантів, що напевно не зашкодять спині, хоча вони не такі ефективні, як плавання. Наприклад, велосипедні прогулянки, волейбол і бадмінтон, катання на роликах і навіть танці.
Якщо людина страждає на зайву вагу, слід починати з легких та недовгих навантажень. У даному випадку найпростішим, найдоступнішим і ефективним спортом є ходьба. Спочатку на 300-500 метрів, далі на кілометр, потім довше. Можна робити зупинки, поступово скорочуючи їх кількість і тривалість. Такі прості навантаження можуть творити дива, тим більше що спортивна ходьба потребує особливої техніки. Кілограми почнуть «таяти», якщо займатися регулярно.
Отже, спорт має як мінімум не шкодити та приносити задоволення. Виходячи з цього, слід обміркувати, що до душі:
- командні змагання, такі як баскетбол або волейбол;
- заняття в групі під керівництвом тренера;
- парний спорт;
- фізичні навантаження на самоті.
Не варто ставитися до спорту занадто серйозно. Якщо секція не підходить, її можна в будь-який момент змінити – доти, доки знайдеться найкращий вид спорту, тренер та колектив. Тому не варто купувати абонемент одразу на кілька тижнів.
З оглядом на стан здоров’я, медичні показники та вподобання можна знайти оптимальний вид спорту, що буде подобатися і напевно принесе користь.

  • 0
Добавлено: 25-11-2022, 12:02
0
149

Похожие публикации


Наверх