онлайн казино Украины

Медичних масок у Чернігові можна не шукати

Перший випадок коронавірусу зафіксували в Україні лише днями, масштаби розповсюдження грипу та ГРВІ цієї зими незначні. Тобто ситуація із сезонними хворобами цілком сприятлива. Незважаючи на це, медичних масок в аптеках не відшукати. І така ситуація характерна для всієї країни.

З метою перевірити, чи є медичні маски в Чернігові, ми вирішили обійти аптеки, що знаходяться на невеликому відрізку вулиці Шевченка, між Красним мостом та Міським парком культури і відпочинку. Практично в кожній аптеці ми почули схожі за змістом історії – медичних масок немає у продажу близько двох або трьох тижнів, а завозити їх перестали набагато раніше. Тобто впродовж тривалого часу аптеки розпродавали запаси медичних масок, закуплених набагато раніше, аж поки вони не закінчилися.

Коронавірус – усьому виною

Після того як інформація про так званий китайський грип почала обговорюватися у ЗМІ, попит на цей засіб профілактики відчутно зріс. У деяких аптеках упродовж короткого часу розкупили запаси, яких у попередні роки вистачало на кілька місяців. Але зникли вони не через це. Справа в тому, що їх просто перестали постачати. Підприємства, у яких аптечні мережі оптом закуповували медичні маски на запит про необхідність поповнити запаси цього товару, відповідають коротко: на складах немає нічого і коли буде – невідомо.

– Коли після Нового року до нашої аптеки завезли медичні маски, то ми думали, що не розпродамо їх і за рік, – розповіла одна з провізорок. – А тепер їх немає взагалі. Я навіть собі не встигла придбати хоча б одну.

В одній з аптек припустили: справа може бути в тому, що медичні маски, які продавалися в їх мережі, були китайського виробництва. Тобто виготовлялися в країні, яка постраждала від коронавірусу найбільше і де впродовж кількох місяців влада, намагаючись запобігти поширенню хвороби, вживала безпрецедентні протиепідемічні заходи. Відтак, скоріш за все, усі медичні маски, які мали потрапити з Китаю на український ринок, були використані Піднебесною для внутрішнього вжитку.

Саме тому, підказали нам, на пошук медичних масок у Чернігові, як і взагалі в будь-якому населеному пункті нашої країни, не варто витрачати час.

Якщо потрібно – зробіть самі

Що ж робити, якщо медична маска й справді потрібна не тільки для підстраховки, а щоб не розносити власний вірус? У разі чого медичну маску можна зробити власноруч. До того ж матеріалів, потрібні для цього, в аптеках і зараз достатньо.

Переваги саморобної медичної маски в тому, що на відміну від аптечних, які необхідно змінювати що дві години, її можна використовувати багаторазово. Для цього її треба випрати за допомогою прального порошку.

Переваги саморобної медичної маски в тому, що на відміну від аптечних, які необхідно змінювати що дві години, її можна використовувати багаторазово. Для цього її треба випрати за допомогою прального порошку.

Ви можете заощадити гроші, уникнувши регулярних покупок засобів для захисту від вірусних інфекцій. Все необхідне для саморобної медичної маски можна придбати в аптеці менше ніж за 20 грн.

Зробити медичну маску в домашніх умовах за наявності всього необхідного не складно.

• Беремо марлю (для цього підійде найменший формат із того, що продається, – 90х60 см), вату (квадрат, 15х15 см, товщиною 1 см).

• У відрізок марлі загортаємо вату таким чином, щоб утворилося по 2–3 шари з кожного боку вати. Верхній і нижній край акуратно підвертаємо.

• Далі підрізаємо марлю по краях для отримання 2 пар зав’язок.

У якості альтернативного матеріалу можна використовувати бинт, який точно знайдеться в домашній аптечці.

• Для створення захисної маски досить відрізка шириною 14 см. Ватяну прокладку робимо розміром 14х14 см.

• Відрізаємо 60 см бинта і загортаємо в нього вату в кілька шарів (2–3 з кожного боку вати).

• Зав’язки для такої маски робляться з бинта, що залишився. Беремо 80 см бинта, розрізаємо навпіл уздовж і скручуємо кожен відрізок трубочкою. Потім протягуємо зав’язки в нижній і верхній частинах пов’язки і зшиваємо.

Тож не хворійте, а головне – не піддавайтесь паніці.

  • 0
Добавлено: 10-03-2020, 08:14
0
529

Похожие публикации


Наверх