онлайн казино Украины

Гримчака перевели з Чернігівського СІЗО у Лук’янівське

Гримчака перевели з Чернігівського СІЗО у Лук’янівськеЕксзаступник міністра з питань окупованих територій Юрій Гримчак, який знаходиться під арештом, переведений з Чернігівського СІЗО у Лук’янівське. Про це повідомила в Facebook його дружина Юлія.

За її словами, її чоловіка етапували з Чернігівського СІЗО в Лук’янівське до Києва.

“Поки ми поняття не маємо, де він, з ким в камері, в яких умовах. Чекаємо повідомлення від детективів, які наполягали на перекладі, тому що ні одна пастка правоохоронців не спрацювала. Жодного порушення з боку арештанта не було. Вони обіцяли повідомити адвокатам про місце знаходження Гримчака, але на цей час не знають також нічого.

Чому Юра перебував в Чернігівському СІЗО, а не в Лук’янівському з самого початку ніхто не питає, хоча прописаний він в Донецьку, зареєстрований тимчасову адресу в Києві, місце роботи в Києві, а арештант в Чернігові?” – написала Юлія Гримчак.
Нагадаємо, 15 січня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака.

Таким чином ВАКС відхилив скаргу сторони захисту Гримчака на рішення про продовження арешту до 14 лютого 2020 включно.
Зазначимо, Генеральна прокуратура України звинуватила Юрія Гримчака в тому, що він і його помічник за хабар обіцяли забезпечити вплив на суддів Верховного суду України за винесення рішення на користь зацікавленої особи.


14 серпня детективи НАБУ разом з Управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури і СБУ затримали Гримчака та його помічника за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів. Їх затримали на “гарячому” – при отриманні частини суми в розмірі 480 тисяч доларів.

До слова, у прокуратурі наголошують, що описка в ухвалі суду не може бути причиною звільнення із СІЗО заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, якого підозрюють в шахрайстві.
Про це заявив прокурор Денис Іванов.

Він нагадав, що технічну описку, згідно з КПК, суд має право виправити за власної ініціативи або за заявою іншого учасника провадження, що і зробила сторона обвинувачення.

Водночас Іванов не знає, чому суддя одразу не виправила помилки на засіданні суду.

“Ці дві ухвали є невід’ємними частинами, і ухвала про виправлення описки, відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства, ніяким чином не може змінювати по суті рішення від 16 серпня, оскільки йдеться про технічку описку. І не йдеться про зміну порядку виконання ухвал», — пояснив прокурор.

Він наголосив, що в ухвалі зазначено — вона підлягає негайному виконанню, тому немає підстав для звільнення Гримчака із СІЗО.
Іванов також зазначив, що подібна практика є розповсюдженою, бо судді часто допускають описки.

«Просто тут йде розрахунок на маніпуляцію, підміну поняттями, я думаю, що це робиться свідомо, а не тому, що адвокат не знає норми кримінально-процесуального закону», — резюмував він.

  • 0
Добавлено: 25-01-2020, 08:33
0
477

Похожие публикации


Наверх