онлайн казино Украины

Болото замість Десни: в Чернігові містяни можуть втратити улюблену річку

Екологічні проблеми на Чернігівщині вирішуватимуть на національному рівні.

А саме – питання щодо розмиву берегів річок Десни та Дніпра, природного спрямлення їх русел і зменшення впливу шкідливої дії вод. Наприкінці року таке рішення, за ініціативи Деснянського БУВР, ухвалили депутати Чернігівської обласної ради на 21-й сесії сьомого скликання.

За даними моніторингу, котрий здійснюють спеціалісти управління, складна ситуація склалася на чотирьох ділянках: р.Десна на відстані близько 1 км від м.Чернігова (ділянка лівого берега, навпроти мікрорайону Бобровиця); р.Десна біля с.Велике Устя Сосницького району Чернігівської області; р.Десна біля с.Пекарів Сосницького району Чернігівської області; захист земель Любецької селищної ради Ріпкинського району Чернігівської області від шкідливої дії вод р.Дніпро.

На цих ділянках необхідне термінове проведення заходів, спрямованих на укріплення берега на відповідних ділянках. Приблизні суми відомі лише щодо двох ділянок – у районі Любецької громади – приблизно 30 млн, у районі села Велике Устя – приблизно 70 мільйонів гривень. Одна з проблем може зачепити і Чернігів. Десну в районі мікрорайону Бобровиця розмиває.

У 2005 році там були проведені берегоукріплювальні роботи, але зараз проблема повторюється. Особливо гострою вона стала за останній рік, коли в окремій ділянці розмило 5 метрів берега. Про це розповідає керівниця Деснянського БУВР Наталія Грудницька.

Якщо не впливати на ситуацію, русло Десни може відійти від Чернігова і замість води там буде заболочення. Відтепер питання щодо проблем на цих територіях мають стояти на контролі народних депутатів із комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і міністра енергетики та захисту довкілля України.

  • 0
Добавлено: 16-01-2020, 08:01
0
444

Похожие публикации


Наверх