онлайн казино Украины

Чому в Чернігові вирубують дерева?

Чому в Чернігові вирубують дерева?Одне із завдань комунального підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської ради - доглядати за зеленими насадженнями у Чернігові. Мова про догляд за деревами та кущами, висадження нових, видалення старих та аварійних.

Скільки і чого висаджено у Чернігові?
КП «Зеленбуд» щороку висаджує тисячі зелених насаджень – це дерева та кущі:
- 2016 - 1301 одиниця зелених насаджень;
- 2017 році – 8006 одиниць;
- 2018 – 4902;
- 2019 -му – 3477 і цей процес ще триває.

Як і чому видаляють дерева

На жаль, щороку доводиться видаляти аварійні чи старі дерева. Адже дерева живуть та старіють, деякі всихають від хвороб чи шкідників. Тоді доводиться видаляти такі дерева, адже вони стають загрозою для людей.

Інколи доводиться видаляти і здорові дерева: адже останні роки у Чернігові активно реконструюють парки та сквери розширюють дороги, відновлюють мережі. Через те, що у попередні роки міська влада практично не займалась зеленими насадженнями, часто дерева виросли прямо біля бордюрів доріг, деякі проросли корінням у каналізацію, чи пошкодили корінням кабелі.

– Багато дорослих дерев ми змушені прибирати, оскільки наше місто засаджувалося 50-60 років тому. Деякі з них уже достигли вікової межі. Крім того, у той час не дотримувалися нормативів з висадження дерев і нормативів щодо прокладення комунікацій (дерево не може бути висаджене менше ніж за 2 м від комунікацій). На адресу підприємства надходять приписи від власників мереж та навіть від Національної поліції з вимогою про дотримання нормативу розміщення дерев, - пояснює керівник «Зеленбуду» Роман Старіков.

Перед тим, як видалити дерево, обов’язково його обстежують. І комісійно вирішують, що роботи. Тільки тоді видається ордер про видалення дерева. Цього року за 9 місяців видано 562 ордери на видалення 6395 дерев. Частина з цих ордерів – на 1203 дерева - це продовження ордерів, виданих у попередні роки відповідно до звернень, які тоді надходили.

Однак, звертаємо вашу увагу, що кількість виданих ордерів не завжди відповідає кількості видалених дерев у місті. Безпосередньо КП «Зеленбуд» видалив цього року 1678 дерев. Всього 65 з них були здоровими, всі інші – аварійні.

Як приклад, реконструкція мереж по вул. Героїв Чорнобиля. На розгляд виконкому відповідно до проекту було подано заявку на видалення 92 дерева. Це було необхідно за проектом, тому що відбувалося розширення дороги, заміна комунікацій тощо. Але працівники «Зеленбуду» безпосередньо на місці робіт і консультацій з підрядниками врятували 82 дерева!

Чернігівці часто просять видалити дерева

Управління ЖКГ Чернігівської міської ради щороку отримує скарги від чернігівців, майно яких отримало пошкодження від дерев чи гілок, які ламалися та падали під час буревію. Також просять видалити перерослі, аварійні, з дуплами або ті, що мають загрозливий аварійний уклін і під час буревію можуть впасти на будинок, паркан, автомайданчик, дитячий майданчик тощо.

  • 0
Добавлено: 5-11-2019, 07:30
0
478

Похожие публикации


Наверх