

Чернігів мав стати першим в Україні. Відео 1997 року

Адже ще 23 роки тому Чернігів був за кілька кроків від упровадження сортування сміття і міг стати першним містом в Україні, яке б стало на цей шлях.
А круглий стіл нещодавно у Києві проводив Український кризовий медіа-центр та Естонський центр східного партнерства і висвітлив ряд проблем експертів з екології, які неможливо подати в одному матеріалі.
До того ж міський голова 13 серпня у Чернігів оприлюднив свої міркування, щодо побудови сміттєпереробного заводу.
Його економічні розрахунки вірні, що далі у моїх матеріалах підтвердять і експерти Всеукраїнського рівня.
Вірне твердження і про те, що Верховна Рада України саботує розгляд і ухвалення законів про відповідальність виробників за пакувальні матеріали. Доповню і експерти це доведуть - із 2002 року.
А раз закону в Україні нема, то підприємства не зацікавлені у випуску таких пакувальних матеріалів, які б легше розкладалися або перероблялися.
Водночас міський голова не враховує величезного потенціалу, який мають громадські організації і їх ролі у запровадженні роздільного збирання сміття.
Іще в 1996-1997 роках чернігівський "Зелений Світ" на чолі з Ivan Osadtsiv у Чернігові за допомогою донорів @ISAR та USAID - US Agency for International Development за сприяння телебачення Новий Чернігів і 10 телепрограм, зустрічей у школах, інститутах готував чернігівців до цивілізованого поводження з відходами, які є вторинними ресурсами.
Допомагали у реалізації цього проекту Olga Kapustyan , Ivan Matveev , Sergey Kabatskiy та багато інших ентузіастів, які розуміли – що чистий Чернігів залежить від нас, нашої освіченості, вихованості, нашого розуму і відповідальності за землю, на якій живемо.
Пропоную вашій увазі вступ: ситуація в Чернігові у 1997 році і … проміжний фініш через 15 років - у 2012-му.