онлайн казино Украины

Атрошенко для Чернігова хоче позичити грошей у держави

Атрошенко для Чернігова хоче позичити грошей у державиЧернігів за рік заміняє на нові тільки 2% міських підземних мереж. Це той обсяг, який місто може взяти на себе без того, щоби приносити в жертву витрати на інші галузі міського господарства.

Заміна підземних мереж – роботи дуже дорогі. Наприклад, тільки в заміну водопроводу плюс каналізації по вулиці Героїв Чорнобиля місто витрачає в цьому році 70 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Заміна тільки 2% на рік – це дуже мало. Багатьом підземним трубопроводам вже по 50 років, і якщо заміняти по 2% на рік, то до всіх черга дійде ще через 50 років. Очевидно, що стільки вони не прослужать.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вважає, що єдиним раціональним рішенням цієї проблеми може стати цільове державне запозичення містам строком на 30-50 років.

- Цільове державне запозичення – це єдиний, на мій погляд, реальний шлях для відновлення мереж у містах. Запозичення під гарантії держави. А перед державою, відповідно, будуть гарантувати вже місцеві бюджети. З окупністю, приміром, 50 років. І треба заміняти мережі не по 2%, а по 15-20% на рік, з найкращими матеріалами, технологіями. А на державному рівні, умовно кажучи, як співвідношення: підняти на 10% зарплати-пенсії, а 2% з них закласти в тарифи. І таким шляхом вийти на повернення цього запозичення, - висловив він своє бачення в цьому питанні на міській розширеній нараді 30 липня.

Попри те, що, за словами міського голови, жоден уряд досі не пропонував шляхів вирішення проблеми застарілих мереж в масштабах України, він думає, що за цей напрямок на рівні держави все-таки візьмуться, і якісь рішення будуть. Адже «зараз майже всі мережі – суцільна аварія. Стан мереж – однаковий скрізь. Коштів у більшості міст немає».

Поки ж Чернігову потрібно при формуванні міського бюджету на наступний рік зважено підійти до того, на які напрямки розвитку міста спрямувати яку частину коштів.

- Це питання компромісу і балансу. Треба мережі ремонтувати, але от зараз ми знову "зариємо" свої гроші – а значить не купимо зайвих 5-6 тролейбусів, а це комфорт для людей, іще щось не зробимо. А проблематики маса: приміщення, навчальні заклади, медичні заклади, оснащення тощо. Тож чи можна не міняти підземні мережі? Ні, їх треба поступово міняти. А можна всі кошти бюджету витратити на цю заміну? Ні, бо все інше зупиниться, - пояснив мер.

Наприклад, одним з потрібних і результативних напрямків капіталовкладень міський голова вважає термореновацію будівель:

- П’ята школа показала після термомодернізації зниження енергоспоживання на третину. Плюс градусів на 10 після утеплення піднялася температура взагалі. А це одне з таких, нераціональних приміщень з точки зору опалення. Тому термомодернізація – теж потрібний напрямок, - зауважив він.

Процес формування бюджету на наступний рік зазвичай починається вже з серпня.

  • 0
Добавлено: 1-08-2019, 08:58
0
494

Похожие публикации


Наверх