онлайн казино Украины

Стічні води у Чернігові прийматимуть по-новому: навіщо?

Стічні води у Чернігові прийматимуть по-новому: навіщо?У Чернігові прийняті нові Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Чернігова (надалі – Правила). Документ пройшов регуляторну процедуру і затверджений виконавчим комітетом міської ради 4 квітня.

Як проінформувала на засіданні виконкому начальник виробничо-технічного відділу КП «Чернігівводоканал» Світлана Ленько, починаючи з 2003 року (саме тоді затверджувалися попередні Правила) у Чернігові змінилися і стан очисних споруд, і склад стічних вод. Зокрема, у зв’язку з тим, що люди почали економити і споживання води зменшилося, стоки стали більш концентрованими та агресивними.


Тож у нових Правилах змінені вимоги по декількох показниках забруднень. Наприклад, по хлоридах та сульфатах нормативи збільшено (послаблення вимог), а по БСК5 та ХСК* – навпаки, зменшено (підвищення вимог). Також вдосконалюється порядок контролю за скидами.

Питання зміни тарифів на послугу з водовідведення Правилами не зачіпається. Проте, тут є інші важливі зміни.

Чіткі, та, мабуть, більш жорсткі вимоги прописані в Правилах для приймання рідких відходів від споживачів, які не приєднані до системи централізованого водовідведення міста Чернігова (це стосується як підприємств, так і населення Чернігова).

Всі вигрібні ями в місті мають бути тільки герметичними. Відповідно до Правил, улаштування, експлуатація водонепроникних вигрібних ям, септиків та збирання рідких відходів з об'єктів, які не приєднані до системи централізованого водовідведення міста Чернігова, повинно здійснюватися згідно з "Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць" затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України 17.03.2011 р. №145 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2011 р. за №457/19195 та іншими нормативно-правовими актами, будівельними і санітарними нормами та правилами.

Це – загальноєвропейська практика, яка унеможливлює забруднення ґрунтових та артезіанських вод. На сьогоднішній день у більшості господарств вигрібні ями не є водонепроникними і через це всі нечистоти, проходячи в ґрунт, забруднюють ті запаси води, які є на території нашого міста.

Більш жорсткими стали вимоги для перевізників рідких побутових відходів. Відтепер перевезення рідких відходів від місця їхнього збору до зливальних станцій (пунктів) повинно здійснюватися виключно спеціально обладнаними для цього транспортними засобами (асенізаційними машинами), які унеможливлюють їх розливання та розпилення, а також забезпечують зручність під час їх завантаження та вивантаження. Це унеможливить скиди стічних вод поза межами станції зливу.

Проблема скидання стічних вод до дощової каналізації міста або у прилеглі водойми – загальновідома. Задля її вирішення Споживач або суб’єкт господарювання, який скидає рідкі відходи до системи централізованого водовідведення міста Чернігова через зливальні станції повинен укласти Договір про надання послуг з водовідведення з надавачем послуг з приймання рідких відходів від Споживачів. У разі не укладення договорів у Споживача завжди можна буде спитати, куди саме він діває свої стічні води. І це рішення має позитивно вплинути на екологічну безпеку Чернігова.

Після набирання чинності Правилами, надавачі послуг з приймання рідких відходів на зливальних станціях (пунктах) повинні розбавляти рідкі відходи водою у співвідношенні 1:1. Рідкі відходи після розбавлення водою на зливальних станціях (пунктах) повинні задовольняти вимогам до складу та властивостей стічних вод, що скидаються до системи централізованого водовідведення міста Чернігова, які викладені у додатку 3 Правил.

Відчутно Правила змінилися щодо підприємств, які скидають забруднені різними домішками стічні води в систему загальноміської каналізації.

Так, наприклад, тепер кожне підприємство має скидати стічні води до системи централізованого водовідведення міста Чернігова тільки через окремий випуск з обов'язковим облаштуванням контрольного колодязя, розташованого у місці, погодженому з Водоканалом. На сьогоднішній день деякі підприємства скидають стічні води до одного колодязя, що унеможливлює визначення гранично допустимих концентрацій (ГДК) по кожному підприємству окремо. Це дозволяло їм оспорювати рішення щодо нарахування платежів за перевищення ГДК.

Для великих підприємств з’явилася можливість (і це передбачено законодавством) сплачувати за перевищення ГДК менше - до 80% від оплати, яка встановлюється відповідно до Порядку визначення розміру плати. Для цього лише потрібно укласти додаткову угоду з Водоканалом, та сплачувати суми за перевищення ГДК не після проведення перевірок, які відбуваються, як правило, раз на квартал, а щомісячно.

Також у Правилах уперше з’явилася ще одна новація. У них тепер чітко зазначено, що не допускається скидання рідких стічних вод через зливальні станції (пункти) від Споживачів, на об’єктах яких здійснюються виробничі процеси, передбачені переліком виробничих процесів, при здійсненні яких Споживач повинен мати локальні очисні споруди для попереднього очищення стічних вод згідно з додатком 1 до Правил. Сьогодні підприємства міста і навіть області намагаються «утилізувати» агресивні відходи виробництва, скидаючи їх за копійки через станції зливу. В той же час витрати на очищення цих стоків лягають додатковим навантаженням на тарифи. Тобто, хтось отримує надприбутки за рахунок мешканців міста.

  • 0
Добавлено: 6-04-2019, 07:28
0
555

Похожие публикации


Наверх